Главные новости

Журналіста ZIK побили і не пустили в ЦВЛК Міноборони

Журналіста передачі «Стежками війни» Данила Яковлєва, який збирав матеріал для своєї передачі, побили і не пустили до приміщення Центральної військово-лікарської комісії Міноборони, що на вул. Госпітальної, 16 у Києві.

Інцидент стався сьогодні, 26 лютого, коли журналіст прийшов у приміщення державного органу разом з бійцем, пораненим в результаті бойових дій на Донбасі.

«Разом з пораненим бійцем, якому на війні відірвало п’яту, ми приїхали в Центральну військово-лікарську комісію, щоб він показав нам, як йому важко на милицях сюди добиратися, показав цю будівлю. Ми хотіли без камер зайти всередину, щоб він мені особисто показав, в яких кабінетах і що з нього вимагали, щоб ми знали, де знімати з камерою, і не переплутали кабінети.

Ми приїхали сюди десь о 13.30, двері перед нами закрили, ми навіть не змогли потрапити всередину. Нам ніхто не відкривав двері, ми почали стукати у вікно на першому поверсі. Нам сказали: чекайте півгодини, ми пообідаємо і тоді ви зможете зайти. Ми чекали півгодини, нам все одно потім ніхто не відкривав. Коли виходили курсанти, ми встигли схопити двері, і я почав заходити всередину. На мене напала якась жінка, почала виштовхувати назад на вулицю, потім невідомий чоловік почав перешкоджати мені і пораненому Петру зайти в приміщення», – розповів Д. Яковлєв.

Журналіст повідомив, що його і пораненого бійця не пустили в будівлю навіть без камер. Також не змогли потрапити туди і інші відвідувачі.

«Цей чоловік, який нас не пускав, подзвонив якомусь юриста з Міноборони, якому я все пояснив. Потім підійшов інший невідомий чоловік у чорному одязі і почав нападати на мене, насильно відштовхувати від дверей, хапати мікрофон. Людина, яка нас не впускав, почала бити мене по руці і нозі, щоб я відпустив двері. Все знято на відео. Так ми не змогли потрапити всередину. Прийшов поранений боєць на милицях – півгодини ми з ним чекали на холоді, при тому, що там навіть немає жодної лавки, щоб присісти», – додав Д. Яковлєв.

При цьому чоловік, який не пускав журналіста і бійця до приміщення Центральної військово-лікарської комісії МОУ, не назвався. Після нападу журналіст викликав на місце події поліцію, приїзду якої зараз очікують.

«Це перешкоджання журналістській діяльності і застосування фізичної сили», – підкреслив Д. Яковлєв.

За версією бійця Петра Олексюка, який йшов разом з журналістом, вони прибули до Центральної військово-лікарської комісії, щоб зняти інтерв’ю. Там повинні були говорити про те, як у ветерана вимагали хабар за отримання інвалідності — 1500 доларів.

«Коли знімальна група прибула на місце зйомки, перед нами почали закривати двері в приміщення, не дозволяти зайти. Хоча перебувати в коридорах журналістам дозволено без попередніх узгоджень. Потім на Данила Яковлєва було скоєно напад невідомою особою», – каже Петро Олексюк.

Військовий зазначив, що під час служби в зоні ООС він наступив на протипіхотну міну і отримав поранення — дефект п’яткової кістки, гвинтовий перелом великогомілкової кістки в нижній третині, також інші множинні переломи і вогнепальні поранення правої стопи.

Ще раніше боєць пройшов відповідну комісію. Однак при оформленні інвалідності військовому почали говорити про проблеми з документами. Вирішити їх нібито можна було безпосередньо у ЦВЛК.

Військовий в схемі з вимаганням хабара називає начальника ЦВЛК полковника Шевчука та Валерія Наумова. Петро Олексюк звернувся в поліцію і повідомив про протиправні дії комісії, ведеться слідство.

«>

27.02.2019
17:49
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top