Главные новости

Законопроект Порошенко про незаконне збагачення гірше, ніж Януковича — ЦПК

Законопроект Петра Порошенка про незаконне збагачення гірше, ніж норма, введена в 2011 році за часів Віктора Януковича.

Про це заявляють в ЦПК.

Президент пропонує таку редакцію: «Придбання особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі без законних на те підстав при відсутності ознак зловживання владою або службовим становищем або прийняття пропозицій, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою, а так само передача їм таких активів у будь-який інший спосіб».

«При такому формулюванні, незаконне збагачення неможливо буде довести в суді», — стверджують в ЦПК.

У Центрі протидії корупції пояснюють, що для притягнення чиновників до відповідальності за необгрунтовані стану слідству потрібно буде доводити, що такий чиновник не отримував хабарі чи не зловживав владою чи службовим становищем.

«Простіше кажучи, прокурор зобов’язаний представити окремі докази, які підтверджують невинуватість чиновника в двох злочини (зловживання і хабарі), а вже потім може йтися про незаконне збагачення», — зазначає ЦПК.

Відповідно, президентський законопроект фактично означає, що слідство проводити окремі слідчі дії, щоб спростувати ці два злочини. Однак таких повноважень не передбачає Кримінальний процесуальний кодекс.

«З таким формулюванням неможливо буде притягнути чиновників до відповідальності за придбання майна, яке не пояснюється їх офіційними доходами», — відзначають в ЦПК.

У Центрі протидії корупції наполягають, що законопроект Порошенко погіршує формулювання злочину незаконного збагачення, введені в часи Януковича 2011 року.

«Тоді вперше прийняли цю статтю, але прописали її таким чином, щоб виключити покарання за незаконне збагачення. Тоді під незаконним збагаченням розумілося одержання неправомірної вигоди. Однак, якщо раніше для покарання чиновника за незаконні стану необхідно було довести отримання хабара, то зараз Порошенко пропонує довести, що чиновник НЕ отримував хабар і не зловживав своєю посадою», — підсумовує ЦПК.

«>

28.02.2019
21:23
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top