Главные новости

Юрій Романенко: «В дискусії про ФОПах влада намагається тиснути на жалість»

В дискусії про ФОПах влада намагається тиснути на жалість. Мовляв, справедливо, що задрот Василь з IT платить 5% плюс 918 грн, а вчителька Ольга Петрівна платить за всією суворістю закону.

Відповідь: звичайно, справедливо, тому що вчителька отримує гроші з бюджету, який наповнює у тому числі Василь, який заводить в країну долари.

Причому Василь платить не тільки з обороту, який у кілька десятків разів перевищує оборот Ольги Петрівни, але і ще більше платить купуючи нову машину, квартиру, заправляючи машину паливом (кожен раз платить) плюс сплачуючи ПДВ кожен раз при покупці чого-небудь. У результаті за фактом рік Василь платить в бюджет кілька сотень тисяч гривень, орієнтовно близько 50-100 тис прямих податків і ще близько 200-400 тис непрямих.

Таким чином за один рік «безвідповідальний задрот» Василь, який хоче тиші жерти свій гамбургер генерує податків як десяток, а то і кілька десятків відповідальних вчителів чи прибиральниць. З тією різницею, що вчителька бере ці гроші з бюджету, який наповнив задрот Василь плюс рента держкомпаній плюс великий бізнес. При цьому продукти праці Василя на 95% реалізуються на зовнішніх ринках, а продукт вчительки Ольги Петрівни ніде реалізований бути не може з причини морального устарения. Ольга Петрівна не хоче модернізувати свій продукт, тому що знає, що держава впарить його і так. Василь повинен постійно вдосконалюватися,тому що держава нічого не буде йому платити, якщо він буде робити лажу як Ольга Петрівна і його сім’я буде голодувати.

Однак, держава вважає, що несправедливо, що воно має так мало від задрота Василя. Добре, якщо б він віддавав 90% заробленого, і жив на 5-7 тис гривень як Ольга Петрівна. Тоді справедливий чиновник міг би більше показувати кеша в своїх хоромах і розповідати про те, як добре жити, коли справедливість восторжествувала.

Але так не буде. Тому що задроту Василю не становить праці переміститися в юрисдикцію, де держава розуміє, що краще мати мільйон Василів, ніж 10 млн Ольг Петровен, тому що чим більше Василів мовчазно жеруть свої гамбургери в країні, тим більше радощів життя може перепасти в кишеню Ольги Петрівни.

Ця проста думка недоступна для знівечених соціалізмом мізків міністра Реви, видатного представника Вінницької економічної школи Тимофія Милованова та інших адептів справедливості. Тому дивно, що щорічно один мільйон людей тікають з цього раю, де все стурбовані справедливістю, але не тим, як залишити в спокої кілька мільйонів людей, які годують всю цю заблукала в ідеологічних сутінках орду.

Юрій Романенко

«>

22.02.2019
09:36
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top