Главные новости

Юрій Крук: Хто б не був новим президентом, він або вона повинні шанобливо ставитися до регіональним елітам

Родина Круків є знаковою для Одеси і всього Чорноморського регіону. Важко переоцінити внесок у розвиток морської галузі Юрій Крука-старшого, завдяки якому було знято ембарго на перевезення вантажів по Дунаю, впроваджена програма будівництва флоту для Українського Дунайського пароплавства і був розпочатий процес розробки проекту будівництва глибоководного судноплавного ходу «Дунай-Чорне море».

Традицію з розвитку рідного краю продовжує Юрій Крук-молодший, який підняв на новий рівень роботу порту «Південний», вивів із глибокої кризи Чорноморський порт, а потім на посаді віце-мера розвивав цей важливий для регіону і всієї країни місто. Нещодавно в ЗМІ з’явилася тенденційна інформація про нібито розслідуванні НАБУ діяльності Юрія Крука-молодшого. Ми попросив самого Юрія Юрійовича прокоментувати ситуацію, а також розповісти про свої плани, оскільки чорноморці зацікавлені, щоб проекти з благоустрою міста, розпочаті Юрієм Круком, були продовжені.

Юрій Юрійович, ваш відхід з поста віце-мера став несподіванкою. Що сталося?

На жаль, з багатьох питань управління містом моя думка не збігається з думкою мера, що викликало у літньої людини негативні реакції. Іноді це виглядало як невдалі жарти. Я вважаю, що інтереси міста понад усе, і мені не потрібно загострювати ситуацію, щоб довести користь від своєї роботи людям з економічних і соціальних процесів в місті. Люди так все бачать і надалі оцінять.

Чи задоволені ви своєю діяльністю на посаді?

Саме завдяки моїм зусиллям зроблений гігантський заділ по двом ключовим проблемам міста: будівництво мосту через Сухий лиман та берегоукріплення. Це мені вдалося залучити близько 100 млн грн на цей міст. І 90 млн – на боротьбу з зсувними процесами. 42 з яких освоювалися вже в минулому році.

Юрій Юрійович, після вашого відходу з поста віце-мера багатьох цікавлять ваші плани. Будуть вони пов’язані з містом?

Я вже говорив, що з міста я нікуди не піду, як би цього комусь не хотілося. На мене працюють молоді і перспективні журналісти і активісти у місті. Думаю, наша команда здатна виграти вибори мера, і вибори по округу в Парламент. Як віце-президент Українського Союзу Промисловців і Підприємців я буду курирувати роботи регіонального офісу організації в Чорноморську. І буду допомагати в реалізації тих проектів, які є життєво важливими для Чорноморська. Я як і раніше вважаю, що місту потрібен якісний морський фасад. Давно пора побудувати розважальний центр, це тренд сучасного розвитку міської інфраструктури. Люди чекають парк в районі насосної станції. Всі ці питання я буду вирішувати.

В якій якості Ви будете вирішувати ці питання?

Я діючий депутат Одеської міськради. Буде працювати громадська приймальня, крім того працює наш благодійний фонд, який буде акумулювати необхідні кошти.

Як колишній глава двох великих портів, чи задоволені ви тим, як розвивається морська галузь?

На жаль досі Україна не має системної комплексної морської політики. Ми зобов’язані відновити славу України як потужної транспортної та морської держави. І переконаний, що саме в Одеському регіоні повинна формуватися морська політика країни. І саме такою я бачу свою місію на посаді віце-президента УСПП. Якщо говорити про те, що є сьогодні, то в стратегії розвитку морських портів зараз не врахована проектно-пропускна здатність портів і закладено мізерні цифри перспективного вантажопотоку. Ми уважно стежимо за всім, що відбувається, і готуємо антикризові пропозиції.

Які оптимальні шляхи розвитку галузі?

Я думаю не потрібно винаходити велосипед. Стратегічно важливим я вважав реалізацію проектів державно-приватного партнерства. Тільки так можна забезпечити нашу конкурентоспроможність у майбутньому. Тільки так прийде профільний інвестор, який візьме в управління, забезпечить гарантовані платежі портів, державі, збереже соціальні пакети і дозволить рухатися вперед.

Потенціал тільки за реалізації проектів в портово-промисловому комплексі становить 1 млрд. доларів в інвестиційному плані. Необхідно ці процеси треба інтенсифікувати. Необхідно консолідуватися і вести діалог з бюджетоутворюючими підприємствами.

А взагалі – у нас багато важливих напрямків просто кинуті. Нещодавно я брав участь у роботі Другого українського національного форуму крюинга. Нагадаю, що українські моряки приносять українській економіці до 1,5 мільярдів доларів в рік! Ми обговорили цілу низку проблемних питань, що стосуються підготовки, дипломування та сертифікації моряків, роботи та ліцензування тренажерних центрів. Основні питання стосувалися сфери компетенції Морської Адміністрації України, яка, на жаль, не набула належного участь у роботі форуму. За підсумками форуму учасники підтримали прийняття досить жорсткої резолюції, яка найближчим часом буде відправлена в КМУ.

Юрій Юрійович, до того, як за справу взялися ви, розмови про будівництво мостового переходу через Сухий Лиман і берегоукріплення залишалися лише розмовами. За два роки проект значно просунувся. Сьогодні деякі ЗМІ повідомляють про те, що нібито правоохоронні органи вважають, що при будівництві були порушення.

У нас в країні, на жаль, мало тих, хто будує, але багато тих, хто розслідує. Ті, хто критикують далекі від розуміння складності і важливості цього проекту. Цей міст має найважливіше значення для всього регіону. Тому що ступінь зношеності понтонної переправи така, що введений цілий ряд обмежень по тоннажу транспорту, швидкості руху. Влітку тут взагалі наступає колапс. Це вузьке горлечко в розв’язці за напрямом Санжейка – Грибівка – Затока – Кароліно-Бугаз і далі. І воно ускладнює проїзд в основну курортно-рекреаційну зону Одеської області. А враховуючи, що Одеса після втрати Криму стала головним туристичним центром для всієї України, це питання набуло особливої актуальності.

Ми провели низку складних робіт ще до будівництва, в тому числі і проектних – змінили мосту, що дозволило не виводити з експлуатації діючу дорогу. І тільки завдяки цьому, незважаючи на те, що фінансування призупинено, немає транспортного колапсу. І зрозуміло, що такий проект може дорожчати – це складне будівництво, і неможливо точно передбачити всі, а крім того є такий простий факт, як щорічна інфляція.

Що ви можете сказати про розслідування НАБУ про розкрадання при будівництві моста?

— НАБУ нехай спочатку розбереться в своїх конфліктах з Генпрокуратурою, а потім розслідує життя таких людей, як я.

Судові розгляди будуть перенесені у Київ. Тут вам буде складніше захищатися?

— Мені ніякі розгляду і суди не страшні. Моя сім’я 25 років в українській політиці. Думаю, ми знайдемо способи переконати і київських суддів у своїй правоті. Одеські судді, яких я особисто прекрасно знаю, до нас претензій не мають.

Можете переконатися самі, перевіривши реєстру судових рішень.

На початку 2017 року прокуратура і поліція відкрили провадження щодо підписання договорів між ДП «ІМТП», який ви очолили і компанією «Транс-Сервіс». Заявлялося про серйозні збитки для порту. В якому стані розслідування?

Наскільки я знаю, в коматозному. Це політичне замовлення, як і всі справи проти нашої родини. Я нагадаю, що прийняв порт в 2013 році зі збитками в 33 мільйони гривень. А за підсумками 2015 року у нас було 526 мільйонів чистого прибутку. Так коли були «серйозні збитки для порту»? Тоді або під час моєї роботи? А коли я пішов, «Чорноморськ» знову став збитковий. Промовиста картина. Ми працювали тільки з компаніями, що вигідні для порту.

Що стосується, з «Транс-Сервісом» і з ще однією компанією – «Трансгрейнтерминалом», яка є » дочкою «Кернела», і яку чомусь не згадують ні опоненти у замовних статтях, ні слідство. Співпраця з цими інвесторами – предмет моєї гордості. Тому що збиткові майданчики були перетворені в прибуткові, про що говорять цифри. Проекти затверджувалися в Мінінфраструктури, ФДМ укладав договори з цими портовими операторами. Порт ж їх підписував тільки як балансоутримувач.

Ось і все справа проти Круків.

Напередодні президентських виборів багатьох здивувала ваша політична позиція. Чому ви підтримуєте кампанію Тимошенко?

— Кампанію Тимошенко я підтримую. Я б сказав це сімейна традиція. Нагадаю, що мій батько теж підтримував Юлію Володимирівну до переходу в «Партію регіонів». Більш того, готовий підтримувати її не тільки голосом, але й більш активно.

Ваш брат В’ячеслав колись сказав, що Юлія Тимошенко – це сама красива, розумна і енергійна жінка з усіх, які йому зустрічалися. Ви з ним згодні?

Я поділяю вибір мого брата.

Ви добре знайомі з політичною ситуацією в Одесі та області. Можуть бути заворушення на виборах?

— Одеса дуже не любить насильство і коли їй нав’язують чужу думку. Всі бачили, як Одеса відповіла на спробу російського перевороту. Зараз мені не подобається, що на мітинги Тимошенко її суперник надсилає провокаторів. І якщо буде спроба втрутитися в хід голосування, підкуповувати людей, і ми на це відповімо жорстко. Ніяка поліція разом з міністром внутрішніх справ не відповість так, як одесити.

Вам надходили пропозиції від штабу Порошенка?

— Я не граю в вибори, не роблю ставки і не наймаюся на роботу в штаби. Я можу особисто підтримувати чи ні політичні ідеї, не більше того. До мене не за чим приходити і робити пропозиції. Це у всіх серйозних штабах знають.

Хто буде наступним Президентом?

— Я ж не політолог. Хто б не був новим президентом, він або вона повинні шанобливо ставитися до регіональним елітам, до шановним на місцях людей. Це важливо для політичного успіху кандидата в президенти.

Розмовляв Іван Мазнов

«>

26.02.2019
09:04
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top