Новини Корупції

Втрату мільярдів Ощадбанк звалив на штучний інтелект — Коррупция в России

Те, що під керівництвом шанувальника сект та містичних гуру Германа Грефа Ощадбанк втрачає мільярди рублів, відомо досить широко. Близьким до теми людям було цікаво – як Герман Оскарович обґрунтує свої косяки перед товаришами? Ну і той не підвів, заявивши, що в усьому винен штучний інтелект.

«Штучний інтелект сьогодні — те, що до кінця ми не можемо зрозуміти, як працює», — зізнавався раніше глава Ощадбанку. Але, не розуміючи, він таки наполіг на впровадженні і як наслідок, повинен нести відповідальність за втрату грошей. Але відповідальність для російських топ-менеджерів маловідоме слово, так що за прокази штучного інтелекту, як і за інші помилки Грефа, заплатять безсловесні вкладники.

Штучний інтелект приймає рішення у великих системах», пояснив причини фіаско Греф, і навіть «маленька помилка, закравшаяся в алгоритм, може приводити до дуже великих наслідків». Ощадбанк у своїй практиці стикався з втратою «великих грошей». «З-за того що машина здійснювала маленьку помилку на великих обсягах, ми втрачали мільярди рублів», – зізнався Греф.

Коли помилка розкрилася, вживалися заходи для її усунення. «Ми вчилися на ній, вставляли всілякі фільтри потім, щоб калібрувати, верифікувати систему штучного інтелекту», – пояснив Греф. Втім, у прес-службі банку поспішили згладити шок від нових одкровень свого керівника, пояснивши, що мова йде про недоотриманий прибуток, а не про прямі збитки. «Банк постійно працює над поліпшенням інтеграції процесів штучного інтелекту в його системи», – відзначили в прес-службі Ощадбанку.

До речі, в листопаді минулого року Греф говорив, що в результаті впровадження штучного інтелекту в Ощадбанку були звільнені співробітники, які займалися простими рішеннями, банк скоротив близько 70% менеджерів середньої ланки, частина співробітників пройшли перенавчання і тепер займаються іншими завданнями в банку. Чи Не буде це черговою помилкою вічно юного технократа?

Експерти з самого початку не вірили у фінансові таланти штучного інтелекту.

На думку аналітика Moody’s Ольги Ульянової, «ілюстрація, представлена Грефом, хоча і є досить обґрунтованою, носить визионерский характер». «Між проектом впровадження науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт і рутинним застосуванням отриманих результатів лежить великий часовий і процесний лад, тому не варто очікувати, що рутинна діяльність банків, що формувалася роками, буде одномоментно переведена на рейки штучного інтелекту, а всі попередні починання виявляться марними», — вважає Ульянова.

Але прислухатися до попереджень — не в характері пана Грефа. Так що мільярди рублів йдуть димом небо, сотні і тисячі співробітників втрачають роботу, і тільки сам Герман Оскарович бадьоро скаче перед юнацтвом, захоплено оповідаючи про чергове факапе.

Джерела: Відомості, РБК

Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top