Новини Корупції

Водіїв змусять платити за проїзд перехресть — Коррупция в России

Новий спосіб законного вилучення грошей у населення почнуть тестувати в Росії найближчим часом. Мова йде про платному користуванні перехрестями. Поки платити за проїзд по них будуть тільки водії, але в перспективі, можливо, і пішохідні переходи можуть стати платними. Чому ні?

Населення сприйняло нові віяння в багнети, назвавши введення плати за перехрестя знущанням і поверненням до феодалізму. Але аргументи такого роду зазвичай не сприймаються інстанціями, відповідальними за прийняття рішень, так що у нового способу поповнення бюджетів безумовно є хороша перспектива.

Ввести плату за проїзд перехрестя в певний час доби запропонувала маловідома національна технологічна ініціатива «Автонет», під ширмою якої ховаються добре всім знайомі НП «ГЛОНАСС» і Мінпромторг. Завдяки своїй пропозиції ці інстанції мають намір змусити населення «планувати свої поїздки», щоб не менше 10% водіїв обрало «альтернативний шлях, який буде, найімовірніше, більш тривалим, ніж якщо проїхати по платному маршруту, якщо там немає пробки».

Плату за проїзд перехрестя пропонується ввести в певний час доби, принаймні на перших порах. Платний режим роботи на деяких ділянках доріг буде діяти тільки на вузьких ділянках дороги та у визначені найбільш пікові години руху. Ідею протестують у рамках проекту «Розумне місто», вибравши до 2020 року один з регіонів Російської Федерації.

У «Автонете» посилаються на світовий досвід – наприклад, у Стокгольмі на перехрестях встановили спеціальні радари і камери, в автоматичному режимі списывавшие гроші з банківських карт проїжджаючих автомобілістів. В результаті, за словами інноваторів, дорожніх заторів стало менше на 22%, а кількість ДТП скоротилася на 10%.

Один з міст, що беруть участь у конкурсі на введення плати за перехрестя – Ульяновськ. Місцеві автолюбителі вже протестують проти федеральної ініціативи, називаючи її «у чистому вигляді знущанням над людьми». Так, наприклад, висловився головний редактор ульяновського інформаційно-аналітичного видання Simbirsk.city Євген Кишень.

«Вирішувати інфраструктурні проблеми подібним чином — це визнання у державній імпотенції. Лобісти цього проекту прямо заявляють: держава не може вирішити проблему, держава буде примушувати людей жити гірше, — сказав Кишень. — Водії сприймуть це в штики, почнуться різні акції, автопробіги. Весь негатив вдарить по регіональним властям, які виявляться божевільними, якщо вплутаються в цю історію. Якщо ця ініціатива буде впроваджена, почнеться кромішнє пекло».

«Ідея вкрай абсурдна, вона підноситься як ініціатива по боротьбі з пробками. Але проблема в тому, що саме таким чином будуть спровоковані ще більш важкі затори, — підтримує Карманова автомобільний експерт і правозахисник Сергій Ифанов. — Кожен замешкавшийся у терміналів оплати водій, який вирішив, що не буде платити, здає назад в черзі, створить таку пробку перед перехрестям, що мало не здасться. А якщо по суті, то це пряме обмеження конституційних прав громадян на вільне пересування в країні. Фактично це феодальні норми економічних взаємовідносин, так можна і до збирання грошей за проїзд мостами дійти».

Щодо мостів експерт явно погарячкував – не дай Бог, про таку можливість отримувати гроші з населення прознают в «Автонете»…

Джерела: Газета.ру, Известия, Ura.ru

Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top