Главные новости

В Україні офіційно розпочалася кампанія з виборів президента

У понеділок, 31 грудня, в Україні офіційно стартувала виборча кампанія з чергових виборів президента, яка триватиме 90 днів.

Верховна Рада України 26 листопада призначила чергові вибори президента України на неділю, 31 березня 2019 року.

З 31 грудня 2018 року по 3 лютого 2019 року включно ЦВК буде приймати документи від кандидатів у президенти.

До 8 лютого 2019 року включно має відбутися реєстрація кандидатів. Після цього ЦВК оголосить перелік претендентів на пост глави держави.

Кандидат у президенти повинен бути громадянином України, який досяг 35-річного віку, володіти державною мовою і проживати в Україні протягом 10 останніх років до дня виборів.

Встановлення результатів виборів відбувається до 10 квітня включно. Публікація результатів в газетах «Голос України» та «Урядовий кур’єр» не пізніше ніж на третій день після підписання протоколу про результати голосування.

Якщо переможець виборів набирає менше 50% + 1 (що, швидше за все, і станеться), оголошується другий тур, в якому візьмуть участь два кандидати з найкращими результатами в першому турі.

Другий тур відбудеться 21 квітня , з традиційним «днем тиші» напередодні. Результати голосування повинні бути встановлені не пізніше 1 травня , а офіційно оприлюднені все в тих же газетах – ще за три дні.

Протягом 30 днів з моменту оприлюднення офіційних результатів має відбутися інавгурація – так максимум 3 червня в країні з’явиться новий (старий) президент.

«>

31.12.2018
07:10
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top