Новини Корупції

Українські корупціонери наслідили в 65 країнах

чт, 21/02/2019 — 16:45

Національне антикорупційне бюро знайшло прояви української корупції в 65 країнах світу.

Українська корупція залишила слід в 65 країнах світу. Найчастіше детективам доводиться звертатися за допомогою до правоохоронців Латвії, Кіпру, Великобританії, Німеччини та Швейцарії, повідомляє прес-служба НАБУ.

Більшість корупційних схем, насамперед пов’язаних з діяльністю державних підприємств і реалізацією національних проектів, передбачає участь компаній, зареєстрованих за кордоном.

Зазвичай ці компанії виконують роль посередників, які залишають у себе левову частку доходів державних компаній. Надалі організатори схем легалізують ці кошти та витрачають їх на власні потреби, в тому числі для фінансування політичних проектів. Ці деталі детективи НАБУ з’ясовують під час досудових розслідувань.

НАБУ направило близько 500 запитів в компетентні органи інших держав, щоб з’ясувати обставини вчинення корупційних злочинів, які завдали шкоди інтересам України.

Прикладами кримінальних проваджень НАБУ, розслідування яких призвело детективів за кордон, є: заволодіння 247 мільйонами гривень ДП «Адміністрація морських портів України», нанесення 12,87 мільйона доларів збитків ВАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», нанесення 60,5 мільйона доларів збитків ВАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація» та інші.

НАБУ і САП попередньо підрахували, що через корупцію, в якій задіяні іноземні контрагенти, державним інтересам завдано збитків на суму близько 7 мільярдів гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top