Главные новости

«Українські гниди лицемернее, ніж московські воші» — Надія Савченко

Через кілька місяців буде рік, як Надія Савченко знаходиться під арештом. За цей час увага до її справі в суспільстві помітно ослабло. Савченко і раніше заявляє, що справа проти неї сфабрикована і вона невинна.

Її звинувачують в тому, що разом з відомим представником Володимиром Рубаном та офіцерами спецназу ВСУ планувала здійснити військовий переворот і знищити керівництво країни.

Надія ж каже, що це була спеціально організована провокація влади і СБУ.

Напередодні Нового року видання «Країна» переслала Савченко питання в СІЗО СБУ і отримало відповіді в письмовому вигляді.

— Надія, як ви себе почуваєте? Раніше ви говорили, що з-за сухої голодовки у вас з’явилися проблеми зі здоров’ям.

— Через зневоднення організму протягом семи днів у мене була часткова анемія, зір і слух ослабли. Зараз з відновленням балансу води в організмі відновлюються всі функції. Зір і слух теж.

— Ви заявляли про те, що слідчі СБУ тиснуть на вас. Шантажують. В чому саме це проявляється? Чого вони домагаються?

— Основне завдання від влади, яка поставлена СБУ, це позбавити мене всіх можливостей брати участь у політичних процесах в Україні, особливо у президентських виборах. Тому Служба безпеки Банковій виконує завдання «тягнути і не пущать», в чому і полягає основна робота чекістів. СБУ і ГПУ тиснуть на мене і моїх адвокатів з метою обмежити нас в термінах і повноті ознайомлення з матеріалами справи, щоб суд під тиском Адміністрації президента встиг винести мені обвинувальний вирок до президентських виборів і у мене не було шансів балотуватися в президенти України.

— В яких умовах вас містять?

— Я одна в двомісній камері СІЗО СБУ. Як у свій час в СІЗО РФ, так і у в’язниці в Україні, я перебуваю в «одиночці».

— Чим українська в’язниця відрізняється від російської? Можливо, умовами утримання?

— Нічим! Абсолютно нічим! Всі тюрми у нас і в РФ зразка СРСР.

— Як ви плануєте провести новорічну ніч? Ляжете спати або, наприклад, будете читати і дочекаєтеся півночі?

— В неволі немає якихось планів навіть до кінця дня, який проживаєш, не кажучи вже про завтрашній день чи новорічної ночі. Людина на волі і в неволі живе і мислить різними категоріями цінностей. Тому плани є тільки на світле і щасливе майбутнє, достатньо швидке і недалеке!

— Як ви думаєте, що вас очікує в наступному році? Вас все-таки випустять на волю?

— Як і в Росії, так і в Україні я завжди знаю, що буду вільна, чого б там не хотіли провладні кати! Воля людини залежить від його сили духу, незламності і боротьби, а не від умовних решітки і обмежень. Тому я вільна. І свобода у мене і в Україні буде обов’язково!

— Чому, на ваш погляд, вас знову залишили під арештом?

— Чим ближче до виборів, тим сильніша влада здійснює тиск на мене, на рідних і на моє оточення. Я прекрасно розумію, що фальшиві лицемірні політики завжди бояться, коли з’являється хтось справжній і щирий на політичній арені. Діючої влади завжди простіше конкурувати з зрозумілими їм фейковими партіями, олігархічними маріонетками, продажними політиками. А ось як діяти з цим, щирою людиною? Іншого способу, окрім як закрити його у в’язницю за ідею, а не за корупцію, або просто вбити, ні один правлячий режим ще не знайшов. Можна вбити або тимчасово зупинити людину. Але не вийде вбити або зупинити ідею, час якої настав!

— Як ви думаєте, чому влада організувала проти вас кримінальну справу?

— Всі деталі сюрреалістичної політичної провокації і хто кого і для чого провокував, стануть відомі тільки під час судових засідань та розгляду справи по суті. Слідкуйте за подіями. Додам також, що предметом переговорів і поїздок на окуповані території, моїх і Рубана, завжди був обмін полоненими і пошук можливостей припинити війну і відновити мир на українській землі. Воювати з Росією можна ще довго, хоч вічно, але головне – щоб не горіла Українська Земля від вибухів снарядів і не гинули українці! А нереформована СБУ не здатне на ту роботу, яку вони повинні виконувати в цілях безпеки України, наприклад, попереджати та протидіяти зовнішнім і внутрішнім диверсій з підриву арсеналів і артскладів. Тому, щоб виправдати своє існування і свою вірну службу адміністрації президента Порошенко, СБУ грає в сюрреалізм і ганьбить Україну на весь світ.

— Ви заявили про свої президентські амбіції. Як ви плануєте вести кампанію з-за ґрат?

— В Україні зараз далеко не демократія і влада не демократична, а авторитарно-олігархічна. Тому ця влада зробить все можливе і неможливе, щоб не допустити мене кандидатом на президентські вибори і, звичайно ж, не забезпечить мені жодної законної можливості проводити передвиборну кампанію на чесних конкурентних засадах. І робить це українська влада не для того, щоб зупинити мене, а для того, щоб затерти в головах українців розуміння, яке зародилося, про необхідність зміни в Україні політичної системи, а не будь-якої іншої абстрактної, яку політики старої формації постійно обіцяють українцям міняти. А це, в першу чергу, перепис населення, обрання та відкликання депутатів всіх рівнів, вирішення всіх питань на референдумах місцевого і національного рівня. Ось це потрібно українцям! Шкода, що українці і на цей раз не дозріли, щоб захистити останнє, що вмирає, – надію на гідне життя у завтрашньому майбутньому.

— Які політичні сили вас підтримують? Пов’язувалася з вами Юлія Тимошенко?

— З українськими політиками і парламентаріями не про що говорити в моїй справі. Вони вже показали своїм голосуванням за мій арешт, що дійсно «злякалися» (натякає на гучний відеоролик з дещо іншим формулюванням. – Прим. ред).

Але я продовжую спілкуватися та інформувати європейських політиків щодо справи відносно мене. Це необхідно, щоб наші західні партнери вели ретельне спостереження за тим, як відбувається судочинство в Україні після судової недореформи. Це потрібно не стільки мені, скільки кожному українцю, який прагне знайти справедливість в українських судах.

— І все-таки дайте відповідь, будь ласка, на питання: ви збираєте кошти на виборчу компанію? Хто конкретно вирішив вас фінансово підтримати?

«Справжніх буйних мало, ось і немає ватажків». Я перефразую: цих сміливих людей мало — тому у нас мало чесних багатих людей, а на нечесних багатих завжди у влади компромат. Тому всі достатні для політики фінанси в Україні – під тиском або в руках влади. У чесних прямих людей фінансування не буде.

— Є новини про долю Рубана? Як з ним поводяться? Визнав він свою провину?

— Вини Рубана немає, тому йому нічого визнавати! Про нього мені відомо небагато, хоч і сидимо ми в ізоляції в камерах СІЗО СБУ майже поруч.

— Не опускаються у вас руки від того, що ви сиділи в Росії за Україну. А тепер Україна вас так «віддячила»?

— Гидко, що «українські гниди» ще лицемернее ніж «московські воші»! Але українська нація та український народ варті того, щоб боротися за гідне майбутнє! Гібридність дій української політики в цій російсько-українській війні зашкалює! Рада тільки один – все триватиме не вічно! Коли ми, українці, виженемо всіх цих негідників і придурків з влади, тоді і країна стане спокійніше, і народ розумніший.

— Ви, напевно, знаєте про битві за Томос. А також про те, що Верховна Рада прийняла закон про перейменувати УПЦ МП на Російську православну церкву. Як ви ставитеся до цього?

— Краще б «всесильна» Верховна Рада видала закон про зобов’язання церков розвивати соціальну інфраструктуру за рахунок церкви, а саме: будувати дитячі будинки сімейного типу, будинки престарілих, притулки для бездомних тварин і займатися знедоленими. Адже милосердя і любов до ближнього – це має бути прерогативою церкви. Від цього було б більше користі, ніж від законів про зміні назви церков.

— Можливо, перебуваючи в ув’язненні, ви виробили якусь переоцінку цінностей? Змінилися? Зробили якісь висновки? Якщо так, то які?

— До цілісного неможливо нічого ні додати, ні відняти. У всіх випробуваннях я залишаюся собою і вірною своїм принципам і високим цінностям і ідеалам правди, справедливості, мудрості, милосердя.

«>

29.12.2018
11:41
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top