Главные новости

Україні в цьому році доведеться сплатити $3 млрд боргу

Україні до кінця року належить сплатити за зовнішнім боргом близько $3 млрд, або близько 2% ВВП.

Як повідомляє міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings, у 2020 році обсяг платежів зовнішнім кредиторам складе близько $5,5 млрд, або близько 4% ВВП.

Крім того, виплати за держборгом в іноземній валюті на внутрішньому ринку в 2019 році складуть близько $2 млрд, або 1,5% ВВП.

У S&P підкреслили, що виконання Україною програми з Міжнародним валютним фондом залишається ключем до зовнішнього фінансування, без якого здатність уряду обслуговувати валютні боргові зобов’язання в 2019 і 2020 роках є невизначеною.

Відзначається, що поточне угоду з МВФ діє до жовтня, після чого новому президентові та уряду належить домовитися про нову угоду з Фондом, що, на думку агентства, може включати більш жорстку програму реформ.

У S&P нагадали, що поточна програма з МВФ передбачає введення в дію Вищого антикорупційного суду та ухвалення Верховною Радою закону про поділ нагляду на фінансовому ринку (спліт), а також потрібне відновлення відповідальності за незаконне збагачення після її скасування Конституційним судом.

«Якщо рішення не буде прийнято протягом наступного місяця, наступного перегляд і виплати МВФ можуть бути відкладені», — прогнозують в агентстві, зазначаючи, що відсутність фінансування МВФ та інших офіційних кредиторів існує ризик погіршення умов зовнішнього фінансування України.

«>

16.04.2019
19:22
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top