Главные новости

«Учасників виборів можна обшукувати тільки за рішенням суду, затримувати тільки при вчиненні підкупу виборців», — Луценко про інцидент в Сумах

Генеральний прокурор України Юрій Луценко прокоментував події в Сумах, де прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо незаконних дій поліції в офісі політичної партії.

Про це повідомляє Цензор.НЕМАЄ.

«На спільній нараді облпрокуроров і начальників УВС всім було донесено положення закону: учасників виборів можна обшукувати тільки за рішенням суду, затримувати тільки при вчиненні підкупу виборців. Затримання, а тим більше в наручниках — банальне залякування. Це є перевищенням повноважень», — написав Луценко, коментуючи описану главредом Цензор.НЕМАЄ ситуацію в Сумах.

Юрій Бутусов зазначив, що «Мальцев і Лиховид — дійсно співробітники одного з підрозділів виборчого штабу Петра Порошенка. Вони входять в польову структуру, яку очолює керівник проекту побудови мереж для голосування технолог БПП Дмитро Касьянов. І очевидно, що дзвінок і дії поліції не випадково збіглися з сьогоднішніми 30 обшуками в Запоріжжі, які провело Державне бюро розслідувань і СБУ у підозрюваних в побудові мережі для голосування співробітників штабу Юлії Тимошенко. Це відповідні дії. Вперше ми бачимо, як поліція і МВС у відповідь на дії пропрезидентських силовиків проти Тимошенко, проводить акцію проти структури БПП».

«Затримання в Сумах, очевидно, має своєю метою розігнати зустрічну інформаційну хвилю у зв’язку з обшуками в Запоріжжі, і показати Петру Порошенку, що його дії штабу також здійснюються під контролем. Це дуже сильний політичний сигнал. МВС і поліція очевидно, стають на бік опозиції. Унікальний випадок в історії України. Влада йде на вибори в умовах жорсткої політичної конкуренції і поліція приймає сторону опонентів чинного президента. Думаю, що в найближчий місяць підуть подальші зіткнення між правоохоронними органами у зв’язку з наближенням дати виборів і ескалацією психозу в головних політичних штабах», — підкреслив Бутусов.

Нагадаємо, 21 лютого. прокуратура Сумської області заявила, що співробітники поліції р. Суми перевищили службові повноваження – прибувши до офісу однієї з політичних партій після отримання повідомлення про нібито незаконне використання приміщення, вони без законних підстав затримали двох осіб і опечатали приміщення. Народний депутат України Антон Геращенко в свою чергу заявив, що «відразу ж після затримання цих громадян на їх порятунок по команді з Києва кинулися місцеві прокурори та працівники СБУ». В цей же день співробітники СБУ та ДБР провели обшуки у представників штабу Ю. Тимошенко в Запорізькій області. Служба безпеки заявила, що викрила «виборчу піраміду» під керівництвом народного депутата, яка працювала в ряді регіонів України і повинна була забезпечити конкретному кандидату перемогу на виборах.

«>

22.02.2019
11:41
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top