Главные новости

У Гриценка вважають, що ЦВК фактично легалізував «скупку голосів» на виборах президента

Центральна виборча комісія своїм роз’ясненням щодо ведення передвиборної агітації фактично легалізувала побудова схем підкупу виборців на виборах президента України, вважають у штабі кандидата Анатолія Гриценка.

«Постанова ЦВК №376 дозволило юридичним особам отримувати кошти з виборчого фонду кандидата і витрачати їх на оплату робіт або послуг агітаторів, нібито компенсуючи їм телефонні послуги, проїзд (включаючи перевезення багажу), харчування, проживання та інші витрати у разі здійснення заходів передвиборної агітації, що є прямим підкупом виборців», — заявив представник Гриценка в ЦВК Руслан Чорнолуцький.

Він зазначив, що дана постанова ЦВК дозволяє юридичним особам залучати виборців до агітації без укладення з ними цивільно-правових договорів або трудових договорів, а юридичні особи при цьому звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

«Кандидат в президенти України анатолій Гриценко вважає, що постанову ЦВК №376 є незаконним, і вже оскаржує такі дії ЦВК та постанову в адміністративному суді», — підкреслив Чорнолуцький.

Як повідомлялося, 22 лютого ЦВК затвердила роз’яснення, в якому говориться, що участь виборців у здійсненні передвиборної агітації, у тому числі на основі неоплачуваних договорів на її проведення, гарантоване Конституцією України і не може бути обмежене.

НОВИНИ
Гриценко назвав п’ять пріоритетів на посаді президента

У ЦВК зазначили, що залучення виборців до здійснення агітації можливо тільки на безоплатній основі. При цьому договори з ними можуть передбачати відшкодування витрат на телефонні послуги, проїзд (включаючи перевезення багажу), харчування, проживання та інші витрати у разі здійснення агітації в іншому населеному пункті.

При цьому кошти, сплачені кандидатом на пост президента за таким договором, повинні бути відображені в звіті про надходження коштів на рахунок виборчого фонду кандидата та їх використання коду статті витрат «інші витрати на передвиборну агітацію».

Разом з тим, якщо залучення фізичних осіб не пов’язане з використанням їх праці на умовах трудового договору чи за цивільно-правовими договорами, юридична особа-постачальник послуг по проведенню передвиборної агітації відповідно до законодавства не є платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Юридичні особи також можуть надавати кандидатам у президенти за рахунок коштів їх виборчих фондів послуги з проведення агітації у будь-яких формах, не заборонених Конституцією та законами України. При цьому предмет договорів з ними повинен відповідати найменуванням відповідних статей витрат виборчого фонду.

У ЦВК резюмували, що «не допускаються які-небудь обмеження або створення штучних перешкод у реалізації виборцями права вільно здійснювати передвиборну агітацію»

«>

25.02.2019
15:58
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top