Главные новости

Священиків депортують: Єпіфаній заявив про масштабну загрозу для ПЦУ

Окупаційні власті готуються повністю заборонити з 1 березня діяльність священнослужителів Православної церкви України на території «Л/ДНР».

Про загрозу, яка нависла над ПЦУ на Донбасі, заявив глава церкви митрополит Епіфаній, повідомляє прес-служба ПЦУ.

За його словами, терористи незабаром можуть вдатися до конфіскації майна релігійних громад і депортації священиків з окупованих територій.

«З 2 березня 36 храмів і приміщень, а також єпархіальний Будинок милосердя, що належать громадам нашої церкви в окремих тимчасово окупованих районах Донецької області, можуть бути конфісковані на користь республіки», священики – депортовані», – попередив митрополит.

Зазначається, що підставою для цього є незаконне вимога до громадам «зареєструватися за законами республіки», яке неможливо виконати через те, що воно видано терористичними угрупованнями.

У зв’язку з цим в ПЦУ закликали міжнародне співтовариство не допустити катастрофи на Донбасі.

«Звертаємося до ООН, Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), до країн-гарантів Мінського процесу, до Європейського Союзу і взагалі до всіх демократичних країн, міжнародних і міжконфесійних інституцій із закликом вплинути на тих, від кого залежить прийняття остаточних рішень у порушеному питанні і прийняти заходи з метою недопущення катастрофічного розвитку подій», – сказано в заяві.

Предстоятель ПЦУ також додав, що ситуація з переслідуванням українських священиків на території «Л/ДНР» постійно посилюється.

«Зокрема, на окупованих територіях Донбасу регулярно порушуються права віруючих, релігійних громад та священнослужителів ПЦУ. Це проявляється в систематичних гоніння, издевательстввх, арешти і захоплення храмів», – поділився він.

«>

25.02.2019
20:40
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top