Главные новости

Супрун пояснила українцям, як є білок

Надлишок білка шкодить людям, у яких діагностовані хвороби нирок. Більше його вживати потрібно спортсменам і літнім людям.

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун роз’яснила, як і скільки треба їсти білка, щоб бути сильним і не відчувати себе сумним. Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook.

«М’язи — це білок, тому чим більше білка, тим більше м’язів. Принаймні, багато хто так думають. Не переживайте — це не черговий міф, але не все так однозначно. Білок — це джерело амінокислот. Вони бувають замінні: ті, які ми вміємо створювати самі, і незамінні — ми їх споживати з їжею», — йдеться в повідомленні.

За словами Супрун, амінокислоти це не тільки «цеглинки» для побудови м’язів. З них ми створюємо білки крові, ферменти, нейромедіатори і деякі гормони — сполуки, що визначають роботу нервової системи і всіх біохімічних процесів. Амінокислоти регулюють сигнальні каскади старіння, поділу клітин і навіть раку. Нарешті, амінокислоти це легке джерело енергії — ось чому на дієті ми втрачаємо не тільки жир, але і м’язи.

Наголошується, що для більшості людей достатньо споживати білок в розрахунку 0,6 -1 г / кг маси тіла. Вегетаріанці і вегани мають велику потребу в білкової їжі — до 2 г / кг ваги. Це тому, що білок рослинного походження містить менше незамінних амінокислот. Тому його слід з’їсти більше, щоб використати свою норму.

Люди старшого віку також повинні їсти більше білка: 1 — 1,3 г / кг, щоб запобігти саркопению, деградацію м’язів. Одного білка мало, щоб підтримати м’язи їх слід навантажувати вправами.

Спортсменам також потрібно більше білка: і тим, хто хоче набрати масу, і тим, хто повинен залишатися легким (біг, гімнастика, танці).

Білок у раціоні спортсменів це не тільки будівельний матеріал для освіти м’язів, але і джерело енергії в умовах нестачі калорій. Споживання білкової їжі і амінокислотних добавок захищає м’язи від руйнування під час «сушки». Легкоатлетам радять їсти білок в розрахунку 1,3 – 1,8 грама / кг маси тіла.

Якщо ж ви хочете наростити м’язи і робите силові вправи, то споживання білка можна збільшити до 2 г / кг. Вегани-атлети можуть збільшити споживання білкової їжі до 2,5 г / кг ваги. Бодібілдери перед змаганнями можуть збільшити споживання білка до 3 г / кг, але такі норми підходять не всім.

Супрун додала, що іноді спортсмени споживають білкові або амінокислотні добавки. Такою популярною добавкою є набір ВСАА (branched прикутий amino acids) — незамінні амінокислоти лейцин, ізолейцин і валін. Вони не дають м’язам худнути, коли нам не вистачає калорій і зменшують відчуття втоми від тренувань — так можна довше тренуватися. Клінічно доведено, що ці амінокислоти запускають молекулярну програму нарощування м’язів і поглинання глюкози м’язами.

Підкреслюється, що важливо — не перевищувати денні норми білка, не покладатися виключно на добавки і не пити ВСАА безперервно.

«>

26.02.2019
15:10
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top