Главные новости

Супрун назвала фейком корисні властивості вітаміну С

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвіяла міф про користь вітаміну С в лікуванні застуди.

«Користь вітаміну С для лікування застуд, «поліпшення самопочуття» — це ще один міф, навіть фейк, і створив його в 70-е дворазовий нобелівський лауреат Лайнус Полінг, відкривач вітаміну С. Полінг написав кілька бестселерів, які перебільшили властивості аскорбінової кислоти і поширив цей фейк по світу», — написала вона.

Уляна Супрун повідомила, що більш пізні, незалежні і адекватно сплановані дослідження не підтвердили тези про величезну користь вітаміну С в лікуванні застуди.

«Деякі роботи показали, що вітамін С на 15% скорочує тривалість застуди, тобто люди хворіють, наприклад, не шість днів, а п’ять. Але не у випадку перевищення дози, а при споживанні денної потреби», — зазначила чиновник.

Уляна Супрун зазначила, що в день дорослим потрібно приймати 75-90 мг вітаміну С, а у випадку передозування у чоловіків вдвічі підвищується ризик утворення каменів у нирках.

«А споживання більше двох грамів вітаміну С на добу може викликати нудоту, діарею, блювання, печія, головний біль і безсоння», — додала Супрун.

У той же час Супрун зазначила, що в лимонах дійсно є вітамін С, але часточки лимона або чаю з ним мало — щоб вжити 90 мг вітаміну С. Для цього слід з’їсти великий лимон разом із шкіркою, тому що аскорбінової кислоти там не так і багато.

«Кращими джерелами вітаміну С є шипшина, солодкий і гострий перець, брокколі, брюссельська капуста, смородина і ківі», — підсумувала голова Моз.

«>

24.02.2019
08:37
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top