Главные новости

Справа Майдану: за п’ять років слідства знайшли тільки трьох винних

Голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер підготувала інформаційну довідку, у якій зібрана інформація про стан розслідування за 5 років після Революції Гідності.

«У результаті вбивств або розстрілів загинуло 98 осіб. Серед цих 98 осіб — 84 протестувальники, 13 співробітників правоохоронних органів і один чоловік, який був на місці події, але не брав участі у протестах. На сьогоднішній день тільки троє людей визнані винними за тим подіям, які привели до загибелі двох протестувальників. Тривають кримінальні провадження щодо ще 12-ти чоловік, в тому числі, співробітників міліції та Служби безпеки України. І не були встановлені вірогідні винуватці тих подій, які призвели до вбивств 17-ти протестувальників і 13-ти правоохоронців «, — зазначила Фрейзер.

За її словами, «кримінальні провадження і судовий розгляд тривають з серйозними затримками».

«Серед перешкод — ще під час протестів співробітники міліції не мали на формі розпізнавальних знаків, що ускладнює їх ідентифікацію. Після протестів багато хто з ймовірних винуватців бігли в Російську Федерацію і стали недосяжними для системи українського правосуддя. Відбувалися надмірні затримки в проведенні судово-медичних експертиз», — зазначає голова Моніторингової місії ООН.

«>

22.02.2019
20:24
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top