Главные новости

Сотні мільйонів доларів і 30 підозрюваних: В Австрії розслідують відмивання грошей українських банків-банкрутів

Протягом 2014-2015 років з українських банків було виведено 846 млн доларів і 75 млн євро

Прокуратура Австрії розслідує кримінальну справу за підозрою у відмиванні грошей через приватний австрійський банк — Meinl Bank з 2016 року. У справі вже 30 підозрюваних, включаючи громадян України, повідомляє DW з посиланням на Антикорупційну прокуратури Австрії.

Мова йде про приватне австрійському банку середнього розміру — Meinl Bank, який спеціалізується, в основному, на управлінні активами та фондовий менеджменті. «Слідство ведеться проти 30 фізичних осіб і одного об’єднання», — повідомили в прокуратурі, однак імена підозрюваних називати не стали. Відомо, що серед них є громадяни України.

У кримінальному провадженні йдеться про зникнення грошей з кореспондентських рахунків українських банків в Австрії. За даними Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), з рахунків у Meinl Bank було незаконно виведено 385 млн доларів і 75 млн євро. Ці гроші були направлені за вказівкою власників або топ-менеджменту банків-банкрутів в офшори в 2014-2015 роках — як правило, в останній момент перед введенням в проблемні банки тимчасової адміністрації. Таким чином було вкрадено гроші українських вкладників, більшість яких після банкрутства банків залишилися ні з чим.

За інформацією ФГВФО, зокрема, через Meinl Bank вивели 38 млн доларів з «Південкомбанку», 40 млн — з «Терра Банку», 39,5 млн доларів з «Віейбі Банку», 62 млн євро «Міського комерційного банку» і 44 мільйони доларів з банку «Київська Русь».

Схема виведення грошей виглядала наступним чином: банк в Австрії за вказівкою власника української фінустанови видає кредити підконтрольним українцю офшорним компаніям. Порукою цих кредитів стають кошти на кореспондентських рахунках українського банку в іноземному банку. Зрештою, офшорна компанія не повертає кредит і тоді «гарантійні» кошти з коррахунку українського банку забирає в якості застави австрійський банк. Такого роду операції на банківському жаргоні називаються «операції back-to-back» — вони самі по собі не є незаконними, однак часто використовуються для відмивання коштів.

Крім Австрії розслідування щодо відмивання грошей українських банків-банкрутів здійснюється і в Ліхтенштейні. У цій країні гроші виводилися через Bank Frick and Co. Зокрема, було виведено 25 млн з банку «Національний кредит», 59 млн доларів з банку «Фінанси та Кредит» і 115 млн — з «Дельта Банку». Крім грошей, виведених через Ліхтенштейн, з «Дельта Банку» було виведено 99 млн через австрійський Meinl Bank і майже 184 мільйони доларів через East-West United S. A в Люксембурзі.

«>

21.02.2019
13:49
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top