Главные новости

Скандал з MARUV на Євробаченні: суть відносин держави і громадян

Вигнання співачки MARUV з Євробачення — знаковий випадок, відображає всю суть відносин громадянина і держави в Україні.

Спочатку звернемося до першоджерел.

Ось трактування ситуації від MARUV, де вона пояснює чому не прийняла услолвия НТКУ:

«Сьогодні наша зустріч з НТКУ тривала близько семи годин, в результаті якої, ми так і не дійшли згоди двох сторін.

За кілька годин до жеребкування мене попросили взяти участь у Національному відборі на «Євробачення – 2019». Я погодилася і виграла, і з великою гордістю готова була представляти свою рідну країну — Україну на міжнародній пісенній арені.

Раніше я говорила, відмова від концертів в Росії не був для нас принциповим. Основні розбіжності викликали інші пункти договору, які, якщо я підпишу, стають для мене кабальними. Я — громадянка України, плачу податки і щиро люблю Україну. Але не готова виступати з гаслами, перетворюючи своє перебування на конкурсі в промо-акції наших політиків. Я — музикант, а не бита на політичній арені».

Але це квіточки, а ось ягідки:

Ось трактування Зураба Аласанії, голови НСТУ:

«Тривалі і виснажливі переговори (п’ять з половиною годин) між НСТУ та командою виконавиці MARUV принесли наступний результат: сторони до згоди не дійшли, угода підписана не буде», — написав він.

Зураб Аласанія зазначив, що «не всі хороші українські виконавці готові бути хорошими культурними дипломатами».

Остання фраза ключ до всього того, що сталося. Насправді, тільки не смійтеся, якщо в усьому світі та Європі, зокрема, на Євробачення дивляться як не на найпрестижніший конкурс пісні і танцю, де кожен може показати свою дурість, то в Україні чиновники дивляться на нього як на «полі дипломатичної боротьби». Тобто, позиція країни на Євробачення є продовження зовнішньої політики. Тільки одна країна веде таку ж лінію – Росія. Будь-яка подія (Олімпіада, конкурс пісні і танцю, Євробачення і т. д.) розглядає як ще одну можливість для зовнішньої політики.

І ось тут ми підібралися до суті проблеми. Дивіться. Ти талановита людина, ти нічого не просиш у держави, ти йому ще й платиш якісь податки. Тобі держава приходить і каже: «Слухай, а ти не хочеш взяти участь у нашому конкурсі, а то у нас тут затики виник, і нам потрібен хтось хто може закрити дірку. Стань нашим творчим волонтером!». Ти відповідаєш: «Ну раз так, то так і бути, допоможу, піар зайвим не буває».

Далі ти виграєш фінал, а потім виявляється, що твоя професійна діяльність не відповідає критеріям держави. Ну як не відповідає. Критеріїв то і не було, просто вони почали з’являтися по ходу конкурсу. Держава, як завжди, по ходу починає змінювати правила під себе. Тому що виявилося, що чиновники сприймають творчий конкурс — не як конкурс, де веселяться різні творчі люди, а як ідеологічне захід на якому потрібно відстоювати ідеологічний курс держави. І, насправді, ти потрібен на конкурсі не як співак, а як ідеологічний працівник, який зі сцени повинен кричати правильні гасла «Армія, мова, віра, а ще 2400 пенсіонерам на шляху до Європи». Більш того, по ходу ти повинен погодити кожну свою позу, щоб не дай Бог якась цнотливая чиновниця або чиновник не побачила твою промежину або якийсь непатриотический жест, який є в голові у чиновника, а ти по своїй наївності його не знаєш, бо ти ж пісні співати їдеш, а не справа Леніна-Сталін. тьху, Порошенко-Турчинова славити. А за фактом ти повинен робити саме протилежне, що Аласанія скромно назвав «культурної дипломатії». Тому ти ще на Євробаченні повинен говорити, тільки правильні слова, тому що держава у нас убоге, але ідеологічні правильне, і важливо не відхилятися від дискурсу, який придумали себе пара калік з церковно-парафіяльним освітою, які все життя вміли тільки роздавати ліцензії і квоти, а більше нічого не вміють. Але при цьому вважають, що у них є моральне право вчити когось він і на якій мові говорити( ще одна фішка, тому що прозвучала тема, що ти ще тільки і на українському повинен говорити).

І вишенька на торті — ТИ ЗА ВСЕ ЦЕ ПОВИНЕН САМ ЗАПЛАТИТИ ПІД СОТКУ ТИСЯЧ ЄВРО, АЛЕ ЯКЩО ТИ ПОРУШИШ ХОЧА Б ОДНЕ ДЕБІЛЬНЕ ПРАВИЛО ДЕРЖАВИ, ТО ЗА НЬОГО ТИ БУДЕШ ПЛАТИТИ 2 МЛН СВОЇХ КРОВНО ЗАРОБЛЕНИХ ГРИВЕНЬ. Повторюся, кожне порушення, придумане в смурных головах чиновників держави, держава, яке тобі нічого не дало, а лише взяв, буде тебе дерти три шкури.

Як ти розумієш, любий читачу, справа не в MARUV, справа в тому, що саме такий формат відносин держава нав’язує всім громадянам. Наприклад, ФОПам держава в особі міністра Андрія Реви каже: «Ви давайте платіть більше податків, бо це ваш обов’язок забезпечити Пенсійний фонд». А Фопи такі: «А ви нам що?». У відповідь мовчать.

Або сьогодні читаю новину на «Сьогодні»: «Траса Київ – Одеса «вмирає»: в «Укравтодорі» розкрили причину проблем!».

А ну-ка, думаю, яка ж причина? Бінго! Обстеження доріг показало, що ремонт в минулі роки був неякісним, — заявив в. о. голови «Укравтодору» Славомір Новак в інтерв’ю Delo.ua. «Це окрема тема — якість виконаних робіт у попередні роки. Зокрема, на дорогах М-05 Київ – Одеса, М-06 Київ – Чоп… Ми почали обстеження на М-05. Виявилося, що ця дорога тримається за рахунок покриття, тоді як основи на деяких дільницях немає взагалі», – пояснив Новак.

Цікаво, хто ж понесе покарання за це? Хтось взагалі несе покарання за те, що зливає мільярди доларів державних коштів в свої кишені? Ніхто.

Адже сьогодні потрібно встигнути роздати 2400 гривень пенсіонерам, які держава здерло з евробляхеров в розмірі 13 млрд гривень.

Підсумок: Дороги неякісні, тому що неправильно відремонтували, відремонтувати дороги грошей немає, але при цьому зібрали 13 ярдів з евроблях, які їздять по дорогах, які не відремонтовані, щоб купити пенсіонерів, які страждають від того, що у Пенсійному фонді дірка в десятки мільярдів гривень, тому що бізнес іде в тінь, бо не хоче платити податки за послуги держави відсутні. За фактом держава вимагає зобов’язань, але сама не виконує своїх базових функцій. Більш того, держава не може навіть чітко сформулювати свою власну політику.

Тому конфлікт навколо MARUV показовий. Адже вимога вимога не гастролювати в Росії до співакам буде виправдано, і, напевно, здійснимо, коли в Росії перестане їздити Медведчук. Виходить, що MARUV в Росію їздити не можна, а Медведчуку можна. Чи співак не може виступати в Росії, а цукерки «Рошен» в російських супермаркетах можна продавати. Або, чому MARUV повинна перервати свої гастролі, якщо держава п’ять років купує з Росії нафтопродукти ( через того ж Медведчука і Білорусь) і частка російського бензину і солярки на українських АЗС становить близько 70-80%. Виходить, що ті, хто волають, що MARUV не повинна їздити в Росію, кожен день дають Росії заробляти, купуючи її паливо.

За фактом виходить подвійна мораль, коли одні повинні нести витрати, а інші як ні в чому не бувало використовують російський бензин і солярку, не гребують користуватися електрикою, що генерується з російського ядерного палива, вугілля, обігріваються російським газом під виглядом європейського. Весь цей срач відбувається саме з-за того, що подвійна мораль пронизує все суспільство. Українська еліта не може назвати речі своїми іменами, тому що сама має мільярди доларів з цієї невизначеності. Як показало розслідування Дениса Бігуса, оточення Петра Порошенка має сотні мільйонів гривень на постачання деталей для військової техніки…. Росії. Подивіться, не пошкодуєте.

Тому товариство не має чітких орієнтирів і веде себе відповідним чином. Бо все відносно. Все купується і все продається. І MARUV відрізняється від Порошенка, і тільки тим, що у неї немає тієї даху і ресурсу, щоб прикрити свої маленькі гешефти. При цьому MARUV відрізняється в кращу сторону, тому що вона не засовує руки в державний бюджет і не вигрібає звідти все те, що заробили такі як вона.

Тому, казус MARUV – це не про Євробаченні і патріотизм, а про державу і нас. Точніше кажучи, як нас крутить на своєму куцому х@ю наша держава.

«>

26.02.2019
11:56
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top