Главные новости

СБУ викрила «виборчу піраміду» під керівництвом нардепа від «Батьківщини» Богдана

Служба безпеки заявляє, що викрила «виборчу піраміду» під керівництвом народного депутата, яка працювала в ряді регіонів України і повинна була забезпечити конкретному кандидату перемогу на виборах.

Про це на брифінгу 21 лютого повідомив заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

«Створена організація має свою ієрархію і розподіл обов’язків. Вона складається з керівника, яким є один з народних депутатів України (сьогодні його не називаємо свідомо, щоб не прив’язувати його до жодної з політичних сил), 3 координаторів, відповідальних за різні частини держави, підпорядкованих їм координаторів в регіонах (відповідають за 2 області) і підлеглого їм низової ланки польовиків», — сказав він.

Він додав, що у зв’язку з цим 21 лютого СБУ спільно з ГПУ і ДБР в рамках відкритого кримінального провадження за ознаками створення злочинної організації «у значній частині регіонів нашої держави проводить більше 30 обшуків».

«Хочу підкреслити, що ні в одному партійному офісі ні в однієї політичної сили ніякі обшуки не проводяться», — сказав Кононенко.

Він також додав, що мова йде не про депутата, який є кандидатом у президенти.

За словами Кононенка, слідчі дії в рамках виробництва покликані «задокументувати створення так званих «виборчих пірамід» і не допустити їх використання під час виборів».

За даними представника СБУ у злочинну організацію входять і грають провідну роль громадяни Російської Федерації та громадяни України, які тривалий час співпрацюють з російськими структурами».

«Реалізація проекту передбачала формування членами групи у виборчих округах піраміди у вигляді «керівник сектору – старший виборчої дільниці – десяток», які повинні були забезпечити необхідне, певне кожному окремо, кількість голосів на користь конкретного кандидата на всіх звичайних виборчих дільницях країни», — сказав Кононенко.

Він додав, що для цього організатори шукали місцевих жителів, які за певну плату повинні були провести відповідну обробку і забезпечити голосування на користь конкретного кандидата визначеного для них кількості виборців».

Кононенко додав, що платили за таку діяльність в окремих випадках, починаючи ще з листопада 2018 року.

«Використовувалася брудна готівка, яка обналичивалась за сприяння правоохоронних органів», — підсумував представник СБУ.

Як стало відомо «Прямим» з власних джерел, організатором зриву президентських виборів є депутат від «Батьківщини» Руслан Богдан.

У той же час, як повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» інформоване джерело, координував і фінансував цю виборчу піраміду народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

Нагадаємо, раніше 21 лютого представники ВО «Батьківщина» повідомляли, що в Запорізькій області ДБР з СБУ проводять обшуки за місцем проживання співробітників штабу Юлії Тимошенко.

«>

21.02.2019
12:52
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top