Новини Корупції

Порушення вимог законодавства Республіки Казахстан з реалізації алкогольної продукції

Відповідно до Законом Республіки Казахстан «Про державне регулювання виробництва і обороту етилового спирту і алкогольної продукції» забороняється реалізація алкогольної продукції особам віком до 21 року. Така ж заборона міститься у підпункті 1) пункту 14 статті 159 Кодексу Республіки Казахстан про здоров’я народу і систему охорони здоров’я.

Продаж неповнолітнім алкоголю законодавством Республіки Казахстан категорично заборонена.

За порушення вимог щодо реалізації алкогольної продукції особам віком до 21 року передбачена адміністративна відповідальність.

У разі виявлення факту продажу алкоголю особам, які не досягли певного віку співробітниками внутрішніх справ складається протокол про адміністративне правопорушення. Справи про адміністративні правопорушення розглядаються судом за місцем вчинення адміністративного правопорушення.

Так у відповідності зі ст. 200 Кодексу Республіки Казахстан про адміністративні правопорушення реалізація алкогольної продукції особам віком до 21 року згідно з частиною 1 статті 200 Кодексу Республіки Казахстан про адміністративні правопорушення тягне за собою штраф на фізичних осіб у розмірі десяти, на суб’єктів малого підприємництва – у розмірі сорока, на суб’єктів середнього підприємництва, – у розмірі вісімдесяти, на суб’єктів великого підприємництва, – у розмірі ста двадцяти місячних розрахункових показників, із зупиненням дії ліцензії.

Ті ж дії вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою штраф на фізичних осіб у розмірі двадцяти, на суб’єктів малого підприємництва – в розмірі вісімдесяти, на суб’єктів середнього підприємництва, – у розмірі ста сорока, на суб’єктів великого підприємництва, – у розмірі ста вісімдесяти місячних розрахункових показників, з позбавленням ліцензії.

Відповідно до Кодексу РК «ПРО здоров’я народу і систему охорони здоров’я», при продажу алкоголю громадянам, чий вік, не досяг 21-річного віку, особи, що здійснюють торгівлю, зобов’язані вимагати пред’явлення документа, що посвідчує особу, з метою визначення дійсного віку покупця.

Таким чином, при реалізації алкогольної продукції вік покупця повинен встановлювати безпосередньо продавець.

При будь-яких сумнівах щодо віку покупця, продавець має право вимагати у покупця довести свій вік шляхом пред’явлення посвідчення особи. У разі відмови покупця підтвердити свій вік, продавець має право відмовити йому у продажі.

Однак як показує практика, незважаючи на законодавчу заборону, і посилення покарання за реалізацію алкоголю особам, які не досягли 21 року, дані вимоги не завжди виконуються продавцями в зв’язку, з чим це призводить до порушення законодавства.

Так в 2018 році в Шортандинском районному суді розглянуто 8 адміністративних справ за порушення вимог законодавства Республіки Казахстан з реалізації алкогольної продукції.

Ухвалами суду індивідуальні підприємці визнано винним, притягнуто до адміністративної відповідальності, та піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу в дохід держави із зупиненням дії ліцензії з реалізації алкогольної продукції на термін 1 (один) місяць.

 

 

Головний спеціаліст

секретар судового засідання

Шортандинского районного суду Муравлева Наталія

Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top