Главные новости

Оточення Луценка рятує активи Кауфмана-Грановського – ЗМІ

Адвокатське бюро «Фомін і партнери», який засновував відомий адвокат Юрія Луценка Ігор Фомін, представляє інтереси одеських бізнесменів Кауфмана і Грановського. А сам Фомін особисто писав заяву до Генпрокуратури щодо дій суддів, які передали одеський аеропорт в управління держави.

Детективи Національного антикорупційного бюро розслідують кримінальну виробництво за фактом зловживання владою та службовим становищем чиновниками Одеської міськради. Фактично мова йде про «приватизацію» одеського аеропорту, в результаті якої у міста залишилося 25% корпоративних прав на аеродром, а у приватного інвестора – компанії «Одеса аеропорт девелопмент» – 75%. Фірму пов’язують з одеськими бізнесменами Борисом Кауфманом і Олександром Грановським.

Інтереси Кауфмана у судах представляє адвокатське об’єднання «Фомін і партнери», створене екс-адвокатом Луценка Ігорем Фоміним (зараз Фомін обрано у Вищу раду правосуддя за квотою ГПУ і вийшов з переліку засновників).

29 березня 2018-го року Солом’янський райсуд Києва своїм рішенням передав майно одеського аеропорту та його корпоративні права в Нацагентство з питань виявлення злочинних активів (АРМА). Проте вже через місяць – у квітні – суддя Окружного адмінсуду Євген Аблов своїм рішенням фактично заборонив АРМА реєструвати арешт і передачу аеропорту.

Тоді ж голова адвокатського об’єднання Ігор Фомін написав заяву про злочин в ГПУ. Фомін, адвокат стверджував, що суддя Віктор Фомін, який передав у АРМА майно аеропорту, постановив завідомо неправосудне рішення. За заявою Фоміна відкрито кримінальне провадження, в рамках якого допитують суддів і детективів.

Ігор Фомін захищав генпрокурора Юрія Луценка у справі про незаконне оформленні водія Луценка в МВС, сприяння йому у виділенні квартири і розтрату бюджетних коштів на святкування Дня міліції. З допомогою Фоміна Луценко виправдав Європейський суд з прав людини, визнавши, що справа проти нього є політичним.

Зараз адвокатське об’єднання представляє генпрокурора та його дружину Ірину Луценко в позовах про захист честі і гідності.

Ігор Фомін називає себе другом Юрія Луценка, однак запевняє, що його дружба на його заяви про злочин не впливає. “Ця справа (розслідування детективів – ред.) безперспективно. Вона ніколи не реалізується. Міська рада може реалізувати своє право виключно на сесії проголосувати. Чи можна залучати до кримінальної відповідальності сесію? Ну проголосували люди …. “, – сказав він.

Сам генпрокурор коментувати справу аеропорту відмовився, проте заявив, що він підписував заяву Фоміна, щоб у Генпрокуратурі перевірили законність дій НАБУ». “Це справа я розписав на одне з підрозділів який повинен вивчити законність дій детективів. Але мені нічого не відомо про насправді. І закон забороняє дізнаватися “, – сказав Луценко в коментарі журналістам.

А в листопаді суддя Солом’янського райсуду Максим Вишняк взагалі скасував передачу аеропорту АРМА.

“Це рішення є абсолютно протиправним, вона грубо суперечить КПК і нашим процесуальним законом, нахабно йому суперечить, тому що є певні, нехай і екзотичні, креативні та талановиті судові рішення, там можна аплодувати винахідливості судді – це не є прикладом винахідливості, це є прикладом досягнення мети незалежно від коштів “, – прокоментував ситуацію з аеропортом голова АРМА Антон Янчук.

Зараз спеціалізована антикорупційна прокуратура і АРМА намагаються це рішення скасувати.

Кримінальну справу стосовно ще одного активу бізнесменів Кауфмана-Грановського – теж не має позитивних результатів, як планувала спочатку прокуратура. У 2017 році Юрій Луценко разом з міністром МВС Арсеном Аваковим провели спільну прес-конференцію, на якій заявили про обшуки в цигаркового монополіста «Тедис Україна». Керівництво компанії підозрювали у фіктивному підприємництві, легалізації злочинних доходів, зловживанні владою і пособництві тероризму. Крім цього, за словами Авакова, посадові особи Антимонопольного комітету зробили все, щоб компанія на цигарковому ринку продовжувала займати монопольне становище. «Я, як міністр, як політична фігура, можу заявити про те, що в результаті цього розслідування суспільство і всі ми повинні вимагати відставки голови Антимонопольного комітету», – сказав тоді глава МВС.

При цьому, за інформацією журналіста видання «Наші гроші» Юрія Ніколова, люди від МВС і Генпрокуратури ходили тоді на спільні зустрічі з Борисом Кауфманом, щоб вирішити подальшу долю компанії: «На одній з таких зустрічей, за моїми даними, був присутній від Луценка – Андрій Деркач – від міністра внутрішніх справ – Котвицький – один з його найближчих бізнес-партнерів. “

Навесні журналісти програми «Наші гроші з Денисом БІГУС» виявили нардепа Ігоря Котвіцького, який виходив з будівлі разом з Борисом Кауфманом, де знаходиться офіс бізнесмена. За словами нардепа Котвіцького, їх з Кауфманом пов’язує дружба.

А Луценко з фірмою «Тедис» пов’язує син Олександр – в 2015-му році, коли компанія називалася ще «Мегаполіс-Україна», генпрокурор задекларував звідти дохід свого сина – 173 тисяч гривень.

Як наслідок, голова Антимонопольного комітету уникнув покарання, компанія змінила російських власників українською та отримала штраф у 430 млн гривень за порушення конкуренції. Вона заплатила в держбюджет 300 млн гривень, які зараз намагається відсудити.

Провадження щодо партнера Кауфмана бізнесмена Олександра Грановського (не плутати з народним депутатом від БПП) – закрили, а справу направили з Генпрокуратури розслідувати в службі безпеки України в Одеській області.

«>

16.04.2019
18:32
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top