Новини Корупції

Олександр Туру з ДБР: скомпрометований справами

Здавалося б, що після озвучених підозр призначення таких осіб на керівні посади в ГБР неможливо, однак насправді все сталося навпаки. Знайомтеся, керівник Другого управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань — Олександр Олександрович Туру.

18 липня 2018 року новостворене Державне бюро розслідувань отримало керівників центральних підрозділів. Тільки з цього моменту можна було б очікувати початок роботи нового правоохоронного органу. Втім, директор ДБР — Роман Труба відмовився призначати новообраних керівників.

Мотивував він це відсутністю результатів дослідження на поліграфі і сумнівами в добродіяння деяких з них. «Один з кандидатів фігурує у кримінальному провадженні, пов’язаному з державною зрадою. Інший кандидат та його родина також фігурують у кримінальних процесах, пов’язаних з протиправним механізмом легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом», — наводив приклади Роман Труба. Здавалося б, що після озвучених підозр призначення таких осіб неможливо, однак насправді все сталося навпаки.

В тему: Конкурс в ГБР був сфальсифікований, місця купувалися, результати потрібно анулювати — експерти

Знайомтеся, керівник Другого управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань — Олександр Олександрович Туру.

Олександр Олександрович Туру народився в Донецькій області, р. Ялта. Після закінчення в 1997 році Донецького державного університету він почав свою роботу в органах прокуратури, зокрема в місті Артемівськ (нині Бахмут). Пропрацювавши там 4 роки, Олександра Олександровича перевели в Маріуполь. Відомо, що з 2005 року він обіймав посаду спочатку заступника, а потім і прокурора Жовтневого району. Після цього, у 2012 році (період президентства Віктора Януковича) Олександр Олександрович туру переїхав в Крим, де очолив прокуратуру Київського району Сімферополя.

Там він працював до 2014 року, а потім переїхав до столиці. У своїй декларації за 2014 рік Олександр Туру вказує, що займає посаду заступника начальника управління — начальника відділу процесуального керівництва у кримінальних проваджень прокуратури Київської області. Вже наступного року він змінює органи прокуратури на органи фіскальної служби; зокрема, до призначення в Державне бюро розслідувань обіймав посаду начальника Ірпінського відділення Головного управління ГФС в Київській області.

Працюючи у фіскальних органах, Олександр Олександрович Туру потрапив в кілька скандалів. Зокрема, його звинувачували в прийнятті рішення, яким було завдано шкоди Васильківській міській раді на суму понад 1,5 мільйона гривень.

Говорячи про кримінальному провадженні, пов’язаному з державною зрадою, Роман Труба, очевидно, мав на увазі саме Олександра Олександровича Туру. У ЗМІ можемо знайти багато інформації про те, що колишній прокурор фігурує у виробництві, пов’язаному з державною зрадою, і причетний до організації референдуму в Криму.

Цікаву інформацію про нинішнього керівника Другого управління організації досудових розслідувань ДБР можна знайти в реєстрі судових рішень. У 2012 році Олександр Олександрович судився з Маріупольською міською радою про «визнання права власності на самовільно зведене нерухоме майно». Йдеться про незаконно побудованому гаражі.

В тему: Створення ДБР: стадія профанації

Не менше запитань і до активів чиновника. У своїх деклараціях за 2014,2015,2016, 2017 та 2018 роки Олександр Олександрович Туру вказав 924 тис. грн заробітної плати. Свою дружину Олену Сергіївну Туру колишній прокурор почав вказувати лише з 2015 року (аналогічна ситуація і з двома дітьми Олександра Олександровича). За період 2015-2018 рр. Олена Сергіївна заробила 222 тис. грн. Ще 626 тис. грн вона отримала від продажу автомобіля Toyota Highlander 2013 року випуску.

Цікаво, що заробітну плату Олена Сергіївна отримує від ТОВ «ВГП Артемгеология». Його співзасновником є її ж батько — Сергій Остапович Грицьков.

У декларації колишнього прокурора за 2014 рік не зазначено будь-яких нерухоме майно. Однак у своїй наступній електронної декларації Олександр Олександрович зазначив, що користувався квартирою в Києві з серпня 2014 року.

Крім того, починаючи з 2014 року, Олександр Туру користується кімнатою площею 17 кв. м у Києві. Однак і це житло він забув вказати у декларації за 2014 рік.

Іншим майна в сім’ї володіє дружина — Олена Сергіївна Туру. Вона є власницею двох земельних ділянок — один з них розташований в Маріуполі, а інший — в Обухові. Цікаво, що дату придбання землі в Обухові Олена приховала і не дозволила публікувати. Тільки завдяки кадастровій карті нам вдалося дізнатися, що власницею цієї ділянки Олена Сергіївна стала в 2016 році.

Також Олена Сергіївна Туру має у власності квартири в окупованому Сімферополі та Чайці (передмістя Києва). Зокрема, квартира в Чайках має площа 168 кв. м і була придбана зовсім недавно — в 2016 році. Вартість цього майна Олена Сергіївна не пам’ятає, а розташована квартира на вулиці Лобановського, 26. Це новий житловий комплекс «Чайки», де подібне житло коштує мінімум 110 тис. доларів. У зв’язку з цим і виникає питання: звідки у Олени Туру така сума на придбання квартири?

В тему: Переможці конкурсу у ДБР: хто вони і чому це важливо

Єдиним автомобілем в сім’ї володіє Олександр Туру. Це TOYOTA CAMRY 2010 р. в., яку колишній прокурор придбав у 2016 році за 400 тис. грн.

В тему: САП: реєстр «злитих» зрадниками справ

Незважаючи на значні витрати, сім’ї чиновника вдається досить багато економити. У Олександра Туру є 150 тис. грн готівкою, а в його дружини — 200 тис. грн.

Олександру Олександровичу Туру вдалося отримати одну з ключових посад в Державному бюро розслідувань. А у нас є сумніви в його доброчесності, дотримання ним правил декларування відповідності витрат доходам. Саме тому подальша його професійна діяльність на цій посаді вимагає особливої уваги з боку громадськості та журналістів.

Джерело: PROSUD

Переклад: Аргумент

На тему:


Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top