Главные новости

Одіозний олігарх Павло Фукс тісно пов’язаний з російським злодієм в законі Рубеном Татуляном «Робсоном»

Ми продовжуємо розширювати географію зв’язків сочинського «авторитетного» бізнесмена Рубена Татуляна.

Крім чеховської «відмивальної» і вже втраченого дипломатичного паспорта Вірменії, через дочку він також пов’язаний і з США. А його нові родичі, у свою чергу, засвітилися в «кришуванні» ринку в Лужниках, будівництві, фінансування фаст-фудів та засіданні в раді федерації.

Продовжуючи розповідь про бізнес і родинних зв’язках Рубена Татулян, які інколи настільки тісно переплітаються, від вже згаданого нами у зв’язку з чеською компанією Вартана Татулян ми переходимо до дочки сочинського бізнесмена і тим родичам, які увійшли в його сім’ю завдяки її заміжжя.

Нагадаємо, дочка Татулян Галина у 2012 році вийшла заміж за сина вірменського графа Бориса і брата екс-сенатора Олександра Тер-Аванесова Володимира.

Гавриїл Юшваєв (Гарік Махачкала) і Олександр Чигиринський на весіллі дочки «Робсона»

Молодята

Отже, екс-директор чеської фірми Anabelle Property Вартан Татулян також був і засновником АТ «Амфибиус». Це аквапарк в Сочі, що знаходиться в спа-готелі «Весна», головою ради директорів якого є Рубен Татулян. Пізніше частка Вартана Татулян в «Амфибиусе» перейшла, імовірно, його дочки — Алварт Вартановне Татулян, вона ж є і директором аквапарку. А ще одним співвласником виступає як раз дочка Рубена Татулян Галина Тер-Аванесова.

Аквапарк «Амфибиус»

Серед інших її компаній — зареєстрована в Сочі ВАТ «КАР» зі спеціалізацією на автоперевезення і ремонті. Крім того, в Москві Галина зареєстрована як індивідуальний підприємець, що займається купівлею і продажем земельних ділянок. А також вона має 50 % у столичному агентстві нерухомості, правда, без видимих ознак активності на ринку, ТОВ «БІ.ЕР.ЕЛЬ». І 25% у ТОВ «Трейдактивнн». Серед зазначених видів діяльності компанії — торгівля різними товарами, від автозапчастин до медикаментів. Відомо, що раніше компанія була зареєстрована в Нижньому Новгороді, а після переїзду в Москву виступала в якості забудовника торгових і офісних будівель. Зокрема, у вересні 2017-го повідомлялося, що вона має намір добудувати торгово-діловий комплекс на Кронштадтському бульварі поруч з метро «Водний стадіон». Втім, частки всіх власників «Трейдактивнн», в тому числі і Тер-Аванесовой, знаходяться в заставі у банку «Уралсиб».

В цілому можна зробити висновок, що навряд чи Галина Тер-Аванесова сильно залучена у бізнес. Тим більше, що останнім часом в Росії вона буває лише наїздами, воліючи справах на батьківщині закордонні тусовки.

Коментуючи рік тому своє потрапляння в санкційний список США, Рубен Татулян заявив, що не хотів би бачити цю країну на карті.

Але скоріше це була лише фігура мови, адже не хоче він, щоб разом з Америкою пропала і родина живе там Галини.

Принаймні з 2017 року вони з чоловіком живуть в Майамі, де вже обзавелися власним житлом. Раніше «Злочинна Росія» виявила відповідні документи. У січні 2017 року Володимир Тер-Аванесов взяв в американському банку іпотечний кредит на придбання нерухомості в розмірі 3 млн доларів, в документах фігурує його дружина Галина.

І ось вже 30 січня подружжя більш ніж за 6 млн доларів придбали квартиру в престижному районі Бал Харбор на першій лінії від моря. Тепер всього кілька будинків відокремлюють їх від апартаментів Діани Гіндін — дружини депутата Держдуми від «Єдиної Росії» Владислава Резника і колишній (чи не зовсім колишньою) квартири депутата Олексія Чепи.

Виписка з реєстру про нерухомості

До речі, чоловік дочки Татулян Володимир теж бізнесмен.

Він значиться співвласником низки компаній, що належать до відомої російської мережі швидкого харчування «Теремок» — «Теремок-стріт»,

«Теремок-регіон», «Теремок-Інвест» і «Теремок — Девелопмент».


Будинок, в якому знаходяться апартаменти Тер-Аванесовых в Маямі

Ця мережа фаст-фудів, у якій роблять млинці та інші споконвічно російські страви і називають відвідувачів сударями і сударынями, була створена Михайлом Гончаровим в 1998 році. Зараз вона налічує понад 300 точок у різних регіонах країни.

Ще один її власник, Роман Фукс, є братом відомого російсько-українського бізнесмена Павла Фукса.
[Павло Фукс — учасник викупу активів «сім’ї» колишнього українського президента Віктора Януковича на користь оточення Петра Порошенка. — «Руспрес»]

Павло Фукс з дружиною і дочкою на весіллі дочки Татулян

Цікаво, що їх братів, Олександра Тер-Аванесова і Павла Фукса, теж пов’язують давні ділові стосунки.

Вони познайомилися ще на початку 90-х на ринку в Лужниках. Відомо, що спочатку ринок контролювала «Солнцевська» ОПГ. Проте пізніше її члени вирішили зайнятися більш серйозним бізнесом і проявили інтерес до Новолипецькому металургійному комбінату. Щоб місцеві угруповання не заважали їм працювати, «солнцевские» зробили такий своєрідний обмін, виділивши «липецьким» частку в «Лужниках». Як раз на «липецких» і працював у свій час Тер-Аванесов, виконуючи там роль, якщо так можна висловитися, менеджера зі зв’язків з громадськістю та держорганами.

Олександр Тер-Аванесов

У той же період на ринку стало зростати вплив харківської угруповання, контролювала там численні бригади «лохотронщиків». Дві ОЗГ, однак, обійшлися без взаємної ворожнечі і, навпаки, об’єдналися в одну потужну команду. На Україні її членів прозвали «лужниковської», а в столичному РУБОП — «липецькі хохли».

В результаті утворилася потужна команда, представники якої згодом не раз ще себе проявили: крім майбутнього сенатора Тер-Аванесова, серед них засвітився і нинішній президент футбольного клубу ЦСКА уродженець Харкова Євген Гінер, ще одні сенатор (нині діючий) Олександр Бабаков, Максим Курочкін (Макс Скажений), застрелений в Києві в 2007 році, бізнесмен Михайло Воєводін, який більше відомий як «злодій в законі» Міша Лужнецкий, і, нарешті, представляв інтереси нинішнього мера Харкова Геннадія Кернеса, а тоді просто Гепи Павло Фукс.


Євген Гінер

Вже в 1992 році Фукс і Тер-Аванесов увійшли в СП «Торговий дім «Интрада» (пізніше перейменований в «Трейдинвест»). Офіційними засновниками даної структури були якісь російська і американська фірми: реальними ж власниками були липецькі і харківські «авторитети». Тер-Аванесов був у ній заступник гендиректора, а Фукс — радником гендиректора. Роль ж самого гендиректора виконував зіцголова, якийсь Олексій Носов. Згодом він ще часто зустрічався в якості глави, то в якості засновника в різних компаніях, що належали Фуксу і Тер-Аванесову.

У 1995 році Фукс став радником глави правління українського Промінвестбанку. Як з’ясувалося пізніше, як раз в 1995 році пакет акцій цього банку купив Віктор Янукович, з яким Фукс був знайомий. Не втрачав Фукс зв’язків і з Кернесом — разом вони займалися на Україні готельним і будівельним бізнесом, так і зараз спілкуються сім’ями.


Геннадій Кернес і Павло Фукс

У 90-ті роки — на початку 2000-х років Фукс і Тер-Аванесов заснували разом безліч фірм, зокрема «Инжтехтранс», «Капітал-Буд», «Інтер-Стандарт», «Чарівна планета», співзасновником якої навіть побував відомий ресторатор Аркадій Новіков, і т. д. Переважно всі вони займалися будівництвом, в тому числі котеджних селищ. Зокрема, бізнесмени звели на Рубльовці селища «Чегасово-2» і «Рублевський».

Також Тер-Аванесов зводив великі об’єкти в Костромській області, де близько зійшовся з місцевої чиновницької елітою.

У 1998 році під час одного з будівельних проектів Фукс познайомився з власником компанії «Ингеоком» Михайлом Рудяков. Той звів його з високими чиновниками мерії Москви, що сильно допомогло бізнесу Фукса і Тер-Аванесова. У 2002 році Рудяк і Фукс разом створили «дочку» «Ингеокома» — «Ингеоком-Інвест», яка повинна була зводити торговельні центри на Павелецькому і Болотної площах. У 2004 році Фукс і Тер-Аванесов викупили у Рудяка його частку в цих проектах, одночасно вони побудували ТЦ «Калузький» і ТЦ «Атріум».

У 2006 році Фукс заснував ВАТ «Мосситигрупп» (Mos City Group), яка до початку 2008 року зібрала портфель проектів — близько 7 млн кв. м, у тому числі кілька хмарочосів в «Москва-Сіті», а саме вежі «Империа» та «Євразія», і стала однією з найбільших девелоперських компаній. Правда, зведення обох супроводжувалося постійними скандалами між забудовником та інвесторами, і в кінцевому підсумку споруди добудовувалися вже силами інших компаній.

Вежа «Империа»

А Тер-Аванесов в 2006 році став сенатором від Костромської області і офіційно вийшов з усіх спільних проектів з Фуксом. Тим більше, що номінально їх власниками в основному значилися офшори.

Сенаторство його запам’ятався лише одним епізодом. У листопаді 2010 року правоохоронці затримали помічника сенатора Тер-Аванесова Михайла Берідзе. Уродженець Грузії, представлявся колишнім міністром внутрішніх справ Аджарії, займався в Москві тим, що за 150-200 тис. доларів продавав посади радників та помічників депутатів Держдуми і членів ради федерації.

Додаткову гостроту цього епізоду додавало те, що гроші, заплачені бажаючими пробратися помічниками в російський парламент, за даними слідства, Берідзе передавав в Грузію на фінансування організованих злочинних угруповань.

Михайло Берідзе під час затримання

Спікер верхньої палати Сергій Миронов заявив, що всім сенаторам треба влаштувати ревізію помічників. Що ж стосується сенатора Тер-Аванесова, то, за словами Миронова, жодних заходів проти нього не буде: сам по собі цей випадок — вже урок йому і іншим.

Після закінчення чергового сенаторського строку, в грудні 2015 року, Тер-Аванесов перейшов в Костромську обласну думу і, не з’явившись на жодне засідання, через рік склав мандат. З 2016-го він значиться старшим віце-президентом вірменської «дочки» банку ВТБ.

Але повернемося все ж до його брата — судячи з усього, він куди менш удачливий бізнесмен.

Невідомо, хто кого з бізнес-партнерів напоумив, але в 2016 році «Теремок» вийшов на американський ринок. У самому центрі Нью-Йорка на Манхеттені відкрилися два ресторанчика російської кухні. Місцева преса спочатку писала захоплені відгуки про млинці з ікрою і небачений, ні на що не схожий напій kvass.


«Теремок» в США

Але незважаючи на те, що навіть зовні американський «Теремок» виглядав краще свого російського аналога, вже влітку 2018-го обидва ресторану закрилися.

Незадовго до цього Гончаров звинуватив нью-йоркських інспекторів, які проводили перевірку в ресторанах, в «відкритої ворожості». За його словами, інспектори запитували про зв’язки компанії з Володимиром Путіним і відмиванні грошей в Росії. У кінцевому рахунку Гончаров закрив свої ресторани і заявив, що відновлювати бізнес в США «до зміни відносин між країнами» не збирається.

Пізніше кореспондент поцікавився, чи не думав він, що такі питання американські перевіряючі могли задавати через інвесторів «Теремка», зокрема брата Романа Фукса, на що Гончаров відповів, що сам Павло Фукс ніколи не був акціонером і бізнес його брата ніяк з ним не пов’язаний.

Михайло Гончаров

Однак на питання про Володимира Тер-Аванесове, який одружений на дочці людини, що знаходиться в списку санкцій США, Гончаров відповів, що він дійсно був у складі засновників, а що зараз — він не розкриває.

«Але санкції ж носять персональний характер, а не сімейний. Якщо б це було, у нас виникли б фінансові проблеми. Заморозили б рахунки в банках. Нічого цього не було. Простий санітарний інспектор. Це якраз показує ставлення простих людей. Якщо б якийсь високопоставлений чоловік [пред’явив претензії], можна було сказати, що тут інші мотиви. А якщо на такому побутовому рівні — це якраз побутової шовінізм. Побутова русофобія», — зробив висновки про причини перевірок Гончаров.

У той же час видання Patch.com ще в березні 2018 року писало, що санітарна служба Нью-Йорка призупинила роботу «Теремка», так як інспектори виявили у закладі гризунів, а також зафіксували недотримання температурних режимів зберігання готової продукції, відсутність профілактичних заходів дезінфекції та загальна неналежний стан систем вентиляції.

Інші компанії Олександра Тер-Аванесова дісталися йому від брата, який «скидав» їх йому після того, як вони «відпрацювали» своє.

Наприклад, закрилося в кінці 2017-го НП «Чигасово-1», або АТ «Интерра», що отримало за 2017 рік чистий збиток у розмірі 13,7 млн рублів. Раніше ця компанія носила назву «Интерра Інвестмент Груп» і займалася будівництвом торгових і житлових об’єктів в Москві і області.

Причому Володимир володів лише 10%, решта 90% належить кіпрському офшору Rosterra Investment Limited. Його директором вказана Marianna Karamalli. Це кіпрський юрист, який виконує функції керівника в цілому ряді офшорів, головним чином пов’язаних з Росгосстрах-банком. Вона ж значиться і єдиним акціонером Gerdenix Investment Limited, якій на 99,9% належить Gognes Holding Limited. У свою чергу, ТОВ ФК «Росгострах Інвестиції» є номінальним власником 100% акцій ЗАТ «Легіон Девелопмент» в інтересах Gognes Holding Limited.

«Легіон Девелопмент» — це будівельна компанія колишнього президента «Росгосстраха» Данила Хачатурова.

Данило Хачатуров

«Росгострах» останнім часом відчуває величезні фінансові труднощі, а брат Хачатурова Сергій з квітня минулого року перебуває в ув’язненні. Стосовно нього, колишнього віце-президента «Росгостраха», і працювала в структурах братів Надії Клепальской розслідується кримінальна справа, звинувачення за яким неодноразово змінювалося. Спочатку їм інкримінувалася розтрата в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 160 КК РФ) акцій страхової компанії на суму більше 6 млрд рублів, пізніше їх звинуватили в особливо великому шахрайстві (ч. 4 ст. 159 КК РФ), а нещодавно їм поставили в провину ще й відмивання цих грошей (ст. 174.1 КК РФ).


Галина Тер-Аванесова (праворуч) на світській вечірці в Майамі

Правда, якщо і є зв’язок між Тер-Аванесовым і Хачатуровым, то швидше вона полягає лише у використанні одного і того ж кіпрського юриста для реєстрації своїх офшорів так, можливо, якомусь випадковому перетині в бізнесі. Будь-яких інших компаній Олександра і Галини Тер-Аванесовых ні в США, ні в Росії ми не знайшли, втім, нажите їх родичами стан не дає підстав турбуватися про фінансовому становищі.

«>

27.02.2019
08:18
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top