Главные новости

На президентських виборах-2019 можливий підкуп членів виборчкомів, але суми ще не названі — політолог

Ризик підкупу членів виборчих комісій на президентських виборах-2019 є. Але у кандидатів ще не визначені бюджетів на ці цілі.

Про це у коментарі повідомив політолог Олег Саакян.

Він послався на неофіційну інформацію від своїх джерел.

«Суми на хабарі для членів виборчкомів ще не визначено, як я розумію, будуть визначені пізніше. Це залежить від бюджетів кандидатів і від доцільність цих витрат», — сказав він.

У той же час, як повідомив ГолосUA джерело, який у 2004 році працював членом виборчої комісії у Запорізькій області, за підміну, підтасовування, заміну бюлетенів в урнах, які привозять виборцям на будинок, членам виборчкомів у 2004 році платили до 10 тис. доларів США.

За словами коментатора, в цьому випадку не обов’язково платити гроші самих виборців: вони заповнять на дому бюлетень так, як вважатимуть за потрібне і відзначають галочкою того кандидата, якого вважають за потрібне. У той же час, у члена або членів виборчкомів буде можливість ці бюлетені замінити іншими.

«В Україні в 2004 році були президентські вибори. Тоді у другий тур виходили Ст. Ющенко і в. Янукович. Перед другим туром мені пропонували хабар у 10 тисяч доларів і говорили, що от, може, ти поїдеш додому з урною і якщо зробиш так, як треба, добре заробиш», — розповіло джерело.

При цьому дана пропозиція надійшла від голови виборчкому.

«На мене ніхто не тиснув, не було відчуття, що це взагалі хабар. Ми пили чай після робочого дня у виборчкомі і хтось із поруч сидять почав говорити, що є такі історії, що за заміну бюлетенів на дому можна отримати 10000 доларів. Все це розповідали в загальному як веселу історію. Потім мене жартома голова виборчкому запитала: ви б погодилися? І всі почали сміятися. Я відмовився, бо це ж підсудна справа. А на наступних виборах мене вже не взяли члени комісії – під якимось приводом відмовили. Хоча я нормально відпрацював ті добу, коли голосували. Сказали: місць немає», — додало джерело.

Зазначимо, у 2004 році в Україні проходили вибори президента.

Нагадаємо, 21 лютого 2019 року стало відомо, що в регіонах країни проводяться обшуки. Про це повідомляють «Вести».

«У значній частині регіонів сьогодні проводяться більше 30 обшуків. Мета – документування створення так званих виборчих пірамід і недопущення їх використання на виборах. Підставою стала інформація про створення злочинної організації за участю і провідної ролі громадян Російської Федерації і громадян України, які співпрацюють з російськими спецслужбами», – заявив заступник голови СБУ Віктор Кононенко. Керівником всієї цієї організації є народний депутат України, ім’я якого в СБУ не називають. Під ним були три координатора, відповідальних за різні регіони. Під кожним з них – координатори більш низького рівня, які відповідають за дві області і так далі. На самому низькому рівні перебували місцеві жителі, які повинні були забезпечити необхідну кількість голосів на користь конкретного кандидата.

У розпорядженні СБУ є платіжні відомості групи по 151 округу в Полтавській області, де вказані 216 старших по виборчих дільницях і 3250 членів низових «десяток». На їх підставі слідство припускає, що в цілому по Україні в піраміду могли бути залучені понад 680 тисяч осіб.
Багато членів піраміди безпосередньо пов’язані з Росією. За даними СБУ, формування піраміди почалося ще в кінці 2018 року.

Вибори президента України заплановані на 31 березня 2019 року.

«>

21.02.2019
18:45
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top