Новини Корупції

Мер-рецидивіст: третя ходка у владу — Коррупция в России

Депутати курортного міста Мінеральні Води на Північному Кавказі днями обрали собі мера. Ним вкотре став Сергій Перцев, вже двічі зі скандалом изгоняемый з цієї відповідальної посади. Очевидно, влада і пов’язані з нею привілеї мотивують Перцева куди сильніше, ніж абстрактні етичні міркування про моральне обличчя чиновника і керівника.

Варто відзначити, що місцева прокуратура і суд зовсім не в захваті від старого-нового мера. Втім, ті претензії, які вони висували до нього в минулому, нікуди не поділися, і швидше за все, стануть підставою для прийняття нових заходів до мера. А отже, не за горами і чергова відставка пана Перцева.

Як повідомили в міськадміністрації, депутати Мінераловодського міського округу відбирали кандидатури за конкурсом, в якому брали участь п’ять осіб. Крім колишнього мера балотувалися депутати Андрій Дорофеєв і Володимир Гамаюнов, а також Сергій Гордєєв і Іван Устименко. Всі вони пройшли тестування та індивідуальна співбесіда. Але під час відкритого голосування 31 депутат із 35 віддав перевагу Перцеву.

Нагадаємо, що пару місяців тому, в грудні минулого року, рада депутатів був змушений відправити його у відставку після того, як Мінераловодський міський суд, а потім і Ставропольський крайовий суд визнали протокол про його обрання у квітні 2018 року недійсним. Аналогічний скандал мер Перців пережив у 2017 році, коли прокуратура оскаржила його призначення із-за неправильних відомостей у декларації про доходи та градоначальнику довелося піти у відставку за власним бажанням.

Перші проблеми у тричі мера почалися ще в січні 2016 року. Тоді активісти однієї з громадських організацій дізналися, що в 2014 році Перців придбав дорогі автомобіль і особняк. При цьому в декларації чиновника був вказаний вельми скромний дохід у 872 тисячі рублів, а графи «нерухомість» та «майно» взагалі були порожні.

За заявою громадських діячів прокуратура з’ясувала, що Сергій Перцев через афільовану фірму взяв кредит на 20 мільйонів рублів. Правоохоронці поставили питання про зняття голови округу з-за незадекларованого доходу. Тим більше що на додачу у Перцева знайшли конфлікт інтересів: на посаду керуючого справами міськадміністрації він призначив сестру своєї дружини, якої нараховував нечувані премії.

Наглядове відомство наказало звільнити Ольгу Пікалову за статтею з формулюванням «за вчинення корупційного правопорушення, у зв’язку з втратою довіри». Але цього не сталося. У трудовій книжці жінки в один і той же день з’явився запис про звільнення за угодою сторін і про прийом на роботу. На цей раз — на посаду керуючого справами ради депутатів Мінвод, тобто як би поза сферою впливу Перцева.

Спори між прокуратурою і адміністрацією про зняття мера з посади тривали два роки. Крайовий суд підтвердив законність вимог прокуратури, але на рішення була подана апеляція. Верховний суд Росії теж погодився з доводами прокурорів. Тоді питання відставки Перцева був винесений на голосування депутатів, але вони вимогу суду не виконали, проголосувавши проти. Прокуратурі довелося знову виступати зі скаргою. На цей раз — на рішення депутатів. Народних обранців змусили переголосувати, але раніше, ніж це сталося, Перців сам подав у відставку.

Вибори нового глави Мінвод пройшли в 2018 році. Перців взяв у них участь і виграв — 34 з 37 депутатів обрали його кандидатуру. Однак через півтора місяця виявилося, що вибори недійсними через порушення. Прокуратура дізналася, що конкурсна комісія незаконно змінила процедуру оцінки і нечітко прописала критерії відбору кандидатів, завдяки чому у фінал потрапив Перців. Суд затягнувся до кінця року, а 4 грудня незворушний глава Мінвод знову подав у відставку. Але тільки лише щоб повторити зроблене раніше — знову подати свою кандидатуру на нових виборах. Які він, природно, знову виграв.

Джерела: Аргументи і факти, Блокнот, Комсомольська правда

Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top