Главные новости

Крок назад: у НАБУ оцінили наслідки рішення Конституційного суду

Скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, яка стала наслідком рішення Конституційного суду від 27 лютого, відкриває посадовим особам можливість для зловживань і дає «індульгенцію» на вчинення нових кримінальних корупційних правопорушень. Так оцінили рішення Конституційного суду в Національному антикорупційному бюро.

Такий крок, на думку Бюро, є політично мотивованим і суперечить зобов’язанням України за ратифікованої Конвенції ООН проти корупції, а також домовленостями з МВФ і Євросоюзом.

В даний час, повідомили в НАБУ, розслідуються факти незаконного збагачення на загальну суму понад півмільярда гривень в рамках 65 кримінальних проваджень, які тепер повинні бути закриті. Відновити ж розслідування буде неможливо, оскільки закон не має зворотної сили.

«Переконані, що такий перебіг подій не відповідає суспільним інтересам і вимогам очищення влади від корупції», — йдеться в заяві.

Тим часом Конституційний суд нарешті оприлюднив своє рішення про визнання неконституційною статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення, заявивши, що протидія корупції має здійснюватися виключно правовими засобами з дотриманням конституційних принципів і приписів законодавства, прийнятого у відповідності з Конституцією України.

При цьому в суді вказують, що «при визначенні злочином такого діяння, як незаконне збагачення, треба обов’язково враховувати конституційні положення, які встановлюють принципи юридичної відповідальності, права і свободи людини і громадянина, а також їх гарантії».

«>

27.02.2019
22:38
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top