Главные новости

Кількість фізосіб–підприємців в ІТ–сфері збільшилася за три роки на 45%

Кількість фізичних осіб—підприємців у сфері інформаційних технологій, зросла на 45% за останні три роки, тоді як загальна кількість приватних підприємців скоротилося на 8%. Про це ЗМІ дізнався з повідомлення «Економічної правди» з посиланням на Опендатабот, платформу для роботи з відкритими даними.

“Міністерство соціальної політики оприлюднило законопроект, яким пропонується ввести більш жорсткий контроль за використанням ФОП. Однак ми проаналізували дані і бачимо, що зараз самий активний вид бізнесу, який використовує ФОП, — це саме ІТ-сектор “, — заявив Олексій Иванкин, засновник Опендатабот.

Так, з 2017 року загальна кількість ФОП скоротилося на 164 тисячі підприємців (8%). У 2017 році було зареєстровано 2 млн ФОП, тоді як зараз їх налічується лише 1,8 млн.

У той же час кількість ФОП в ІТ-сфері зросла на 40,7 тис ІТ-підприємців, або на 45%. Їх частка серед інших фізичних осіб-підприємців зросла з 5% до 7,5%.

Зараз найбільша частка ІТ-підприємців зазначається у Харківський, Київській і Львівській області. Там вона становить понад 14%.

Крім програмування (40 тисяч), кількість ФОП збільшилася в таких сферах, як надання інформаційних послуг (26 тисяч), охорона здоров’я (2,3 тисячі), приготування страв та напоїв (2,2 тисячі), діяльність у сфері архітектури (1,3 тисячі).

Також серед галузей, де кількість підприємців зросла — офісна діяльність, виробництво кінофільмів, туристична діяльність. У цих сферах кількість нових підприємців — менше тисячі.

В інших типах діяльності динаміка негативна. Найбільше підприємців припинили діяльність у сфері складського господарства (закрилося 77,5 тисячі бізнесів), роздрібної торгівлі (55 тисяч) та теле — і радіомовлення (17,5 тисячі).

«>

25.02.2019
17:50
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top