Новини Корупції

«Київжитлоспецексплуатація» систематично привласнювала бюджетні кошти без виконання замовлених робітЧиновники КП «Київжитлоспецексплуатація» спільно зі «своїми» фірмами-підрядниками розігрували тендери, але роботи не виконували.

У квітні 2018 року КП «Київжитлоспецексплуатація» та ПП «Проект-Актив» уклали 8 договорів на виконання капітальних ремонтів місць загального користування у восьми багатоповерхівках у Голосіївському районі р. Києва. Необхідно було виконати ремонтні роботи в будинках на проспекті Академіка Глушкова (№№ 15, 21, 31, 57) і проспекті Академіка Заболотного (№№ 2, 12, 18, 32). Загальна сума договорів склала 5,08 млн гривень.

При огляді вищевказаних об’єктів стало очевидним, що ніякі ремонтні роботи на підставі договорів підряду не виконувалися. В якості свідків були опитані прості люди, які підтвердили цю інформацію.

Читати також: На «облаштування» Русанівській набережній у Києві розтратили понад 7 мільйонів гривень

Поліція Голосіївського району Києва зацікавилася цими договорами та почала розслідування за фактом можливого привласнення бюджетних коштів посадовими особами КП «Київжитлоспецексплуатація».

Правоохоронці вважають, що «комунальники» спільно з фірмами-підрядниками розробили злочинну схему розкрадання грошей при виконанні ремонтних робіт. Вони організували такий підхід, при якому брати участь у торгах на «Prozorro» нібито можуть лише «свої» фірми, тоді як «чужі» позбавлені такої можливості. Цікаві і методи виконання робіт: їх ніхто потім не бачить. Поки що у фокусі уваги слідства «співпраця» КП з однією фірмою – ТОВ «Проект-Актив».

У березні 2019 року Голосіївський районний суд призначив проведення будівельно-технічної експертизи по ряду об’єктів, на яких проводилися роботи за замовленням КП «Київжитлоспецексплуатація».

Як стало відомо, посадові особи КП «Київжитлоспецексплуатація» оголошували у системі «ProZorro» торги. Переможцями, повинні бути виключно ті підприємства, які підконтрольні керівництву зазначеного комунального підприємства, або ті фірми, з якими були заздалегідь «побудовані» взаємини з отримання «відкатів». Учасники тендерів вносять в систему «ProZorro» дефектні акти з неправильним переліком робіт, які необхідно виконати. Це нібито робиться для «збільшення суми бюджетних коштів, які можна витратити в цілях особистого збагачення».

Також правоохоронці вважають, що з метою створення видимості проведення законної процедури державних закупівель посадові особи таких підконтрольних підприємств подають свідомо підроблені документи – довідки про наявність працівників відповідної категорії та їх належної кількості, а також наявності техніки і відповідних інструментів.

Крім того, в матеріалах справи зазначено: у разі, якщо переможцем може стати підприємство, яке не підконтрольне КП «Київжитлоспецексплуатація», тендер скасовано з формальних причин, а через деякий час оголошується повторно.

За даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ «Проект-Актив» було зареєстровано 21 грудня 2015 року. Фірма має київську «прописку». Статутний капітал компанії становить 500 тис. гривень. Засновниками підприємства вказані житель Одеси Ігор Папуша і мешканець селища міського типу Свеса Сумської області Сергій Лисиця. Він же разом з Діаною Лисицею значаться уповноваженими особами ТОВ «Проект-Актив». Варто відзначити, що до лютого 2019 року фірма мала іншу організаційно-правову форму: вона була приватним підприємством, а стала товариством з обмеженою відповідальністю. Саме тому в матеріалах справи зазначено «ПП «Проект-Актив».

Якщо Вам відомі факти про порушення законодавства про публічні закупівлі, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».

За матеріалами: kievvlast.com.ua

 

Теги: Київжитлоспецексплуатація, Проект-Актив

Коментарі 0

Залишити коментар
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top