Главные новости

Главу Вищої ради правосуддя та його оточення звинуватили в корупції

Керівник Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк і щонайменше четверо членів ВСП не мають права займати свої посади у зв’язку з низкою виявлених діянь з ознаками корупції, а їх кейсами повинні бути перевірені правоохоронними органами.

Про це йдеться в листі, направленому 22 лютого на адресу Адміністрації президента та Вищої кваліфікаційної комісії суддів за підписом відомого французького адвоката, засновника міжнародної антикорупційної організації SHERPA Вільяма Бурдона.

У тексті звернення, яке було передано в редакцію «Країни» і розміщено на сторінці організації «Ініціативи майбутнього», говориться: існує ряд фактів, які свідчать про можливу корумпованості 1/3 складу ВСП і неможливості подальшого виконання ними своїх обов’язків. Мова йде про голову Ради Ігоря Бенедисюке та членів колегіального органу — Тетяни Малашенкової, Миколу Гусаку, Ігоря Артеменко та Андрія Бойка.

Бурдон звертає увагу, що згідно з виявленими фактами ряду журналістських розслідувань, керівник ВСП Бенедисюк не декларує доходи, отримані від передачі в оренду своєї квартири протягом майже шести років. «Це є не тільки порушенням норми про декларування для чиновників, але і потенційно свідчить про ухилення від сплати податків», — наголошується в зверненні на адресу Банкової.

Крім того, за даними автора листа, в 2018 році Бенедисюк навмисне приховав у декларації близько $40 тис., коли подавав свою кандидатуру на посаду судді Верховного суду. Що ставить питання про недостовірний декларування доходів чиновником і ймовірних підозри у незаконному збагаченні.

У зверненні також зазначено: член ВСП Андрій Бойко, за твердженням журналістів-розслідувачів, також раніше був помічений у ряді потенційно корупційних діянь. Так, в 2012 році він подарував своїй доньці Наталці (сьогодні вона займає посаду заступника міністра енергетики) квартиру і паркомісце вартістю $120 тис. Друга дочка Бойко — Христина, отримала від батьків в 2013 році в подарунок квартиру за $60 тис, а мати члена Вищої ради (яка отримувала дохід у вигляді пенсії) в тому ж році придбала нерухомість за $65 тис.

Як зазначається у зверненні французького адвоката, ці суми істотно перевищують доходи Андрія Бойка за попередні 10 років. Сам же член ВСП володіє будинком у Львові, який не вносить у щорічну декларацію.

Крім цього, раніше ЗМІ Бойко був викритий у ймовірне ухилення від сплати податків шляхом приховування автомобіля, вартість якого оцінюється в $45 тис. Машину чиновник зареєстрував на один департаментів Львівської ОДА, а в подальшому його дружина, як інвалід третьої групи, отримала автомобіль в якості гуманітарної допомоги.

Також Вільям Бурдон, посилаючись на матеріали розслідувань журналістів, вимагає перевірити відповідність задекларованих доходів і витрат ще ряду членів ВСП.

Наприклад, в його листі йдеться — на неповнолітнього сина Тетяни Малашенкової і її мати в 2013 році були зареєстровані права на елітні квартири. При цьому, кінцевим бенефіціаром даних квадратних метрів стала саме член Вищої ради правосуддя. Паралельно Малашенкова не декларує відомості про вартість належить їй земельній ділянці, який може оцінюватися в $145 тис., а також була викрита у продажу автомобіля за заниженою вартістю і — суміщення посади чиновника і фактичного керівника юридичної фірми.

Щодо члена ВСП Ігоря Артеменко був встановлений факт реєстрації на неповнолітню дочку нерухомості вартістю близько $100 тис. Фактично житлом розпоряджався сам чиновник. Мати Артеменко стала власницею кількох дорогих об’єктів нерухомості, не маючи для цього джерел доходів. Дружина Артеменко Ірина з 2012 року регулярно отримувала кошти в результаті експлуатації комерційної нерухомості. При цьому, деякі з цих об’єктів не зазначаються паном Артеменко в декларації, як і отримані від їх здачі доходи.

Член ВСП Микола Гусак, за даними ЗМІ, працевлаштував в обхід обов’язкового конкурсу на посаду особистої помічниці свою хрещеницю. Він також здійснював прямий тиск на суддів, які розглядали справи клієнтів його сина — адвоката, який також, ймовірно спільно з впливовим батьком контролює PR-агентство «Контекст Медіа», з метою винесення ними завідомо неправосудних рішень.

Бурдон зазначає, що незважаючи на проведені журналістами розслідування і звернення в правоохоронні органи і сам Вища рада правосуддя, останній жодного разу не публічно прокоментував отримані дані. Більше того — не провів внутрішнє розслідування, що також є прямим порушенням вимог міжнародного законодавства. У логіці французького адвоката, це може свідчити про покриванні корупції у ВСП його керівництвом.

У міжнародній антикорупційній організації SHERPA резюмують, що таке положення справ дискредитує і саму діяльність ВСП, зокрема, його участь у відборі суддів Вищого антикорупційного суду України.

«>

25.02.2019
18:29
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top