Главные новости

Геннадій Лапіцький: «Новий Президент має скоротити ДУС в 10 разів»

Екс-працівник Державного управління справами Геннадій Лапіцький заявляє, що ДУСя — це клубок корупції, який має розрубати новообраний Президент.

Країна в очікуванні іншого туру виборів Президента. Роблячи цей вибір, якими маркерами користується Геннадій Лапіцький?

— У риториці кандидатів було багато апелювання до питань, які не належать до компетенції Президента. Внутрішнє життя країни — це робота економічної машини, яка забезпечує громадянам можливість реалізації і достойне життя. Це питання Прем’єр прем’єра і його кабміну. Він має бути гарним господарником. Президент — це зовнішня політика, армія, державна стратегія. Перед нашою країною зараз стояти ряд викликів, які потребують від майбутнього Президента насамперед політичної волі, рішучості і самопожертви. Це камікадзе. Треба собі принести в жертву, щоб досягти миру в країні, забезпечити дотримання гарантованих Конституцією прав та свобод громадян. А передусім має бути розбита кожна цеглина монументальної корупційної системи. Без цього неможливо реформувати жодну із галузей.

Яка з початих реформ на Вашу думку ключова?

— Якщо говорити на прикладі Володарки і Володарського району, де я зараз займаюсь фермерством, то безсумнівно — це адміністративна реформа. Вона не просто відкриває нові можливості перед сільськими громадами, а завдяки їй голова села чи дрібний чиновник вже не зможе почуватись, як феодал чи володар білої церкви. Децентралізація повністю перезавантажує громади. Голови сільрад, які не дбають про свою громаду, а тільки дивляться на неї, як на свої володіння у Володарці, відходять в небуття. На місце такого Карабаса-Барабаса прийдуть господарники із мисленням сучасного менеджера. Окрім повноважень, вони отримують бюджету й можливість витрачати його на потреби громади. Тому буде зацікавленість у тому, щоб було якомога більше підприємців. А це формування середнього класу. Має бути вільне підприємництво і свобода розвитку територій.

Як Геннадій Лапіцький, мешканець білої церкви бачить розвиток Володарської громади?

— Для цього нам не потрібно дробити район на якісь феодальні володіння, а зберегти його з усіма селами й утворити Володарське ВІДГ. Місцевім громадам потрібно надати максимальну кількість повноважень. Для цього має бути повністю перезавантажена вся системи державної вертикалі. Також потрібні суттєві скорочення державного апарату й прихід у структуру молодих фахівців.

Геннадій Лапіцький працював в Державному управлінні справами, у ДУС, тобто Ви теж у минулому частина цього державного апарату

— Я працював там у 2000 роцізаступником начальника транспортного управління ДУС. І досі міг бі там працювати, але я втомився. ДУС по своїй суті — це паразитична структура. Її потрібно зменшити мінімум у 10 разів. Залишити протокольну частину, для обслуговування іноземних делегацій і мінімальну автобазу. Її теж можна скоротити в добрих 5 разів. Цілий ряд санаторіїв, підприємств, які належать до ДУС, потрібно нарешті віддати на приватизацію. ДУС створив Леонід Кучма. Віктор Ющенко казав про те, що її треба зменшити, але не зробив цього. Петро Порошенко теж казав, що це паразитична структура, альо, тім не менш, вона досі працює. Структура залишається, бо це ще одна грядка, щоб там щось відмивати. Це більмо на бюджеті, ще один клубок корупції. Все це змінити в силах нового Президента, але потрібна політична воля. Реальні зміни, а не на словах. Це стосується і складу Верховної Ради. Там теж потрібне перезавантаження.

Як Ви це бачите?

— Нам вистачить 150 депутатів, альо професійних і дієвих. З прогресивним мисленням, чесних і патріотичних. Депутат не повинен роздавати своїм виборцям якусь допомогу чи щось надавати громаді на своєму окрузі. Він має створити закони, які забезпечать громадам і людям нормальне достойне життя. Тобто не приходити в школу й дарувати, наприклад, комп’ютерний клас, а створити закони, за якими люди на місцях будуть жити за правилах. Незалежно від того, у кого скільки грошей чи влади в громаді. Для цього потрібно, щоб депутатів обирали за їхньою фаховістю, а не за ознакою «хороша людина» чи «він був на Майдані». І це стосується рад усіх рівнів. У найменшій сільській раді теж потрібні люди з відповідним професійним рівнем, інтелектом, моральними якостями.

Геннадій Лапіцький, фермер, в обробітку якого паї людей у шести селах Володарського району.

Господарює на своїй землі, де й народився і нині живе.

Побудував елеватор, який працює на альтернативній енергетиці.

Створив ТОВ «Сільгосптехніка Нова» із сучасним парком сільгосптехніки.

Взявши у свій парк на повне безкоштовне обслуговування всі шкільні автобуси Володарки.

Працювати почав одразу після закінчення школи.

Пройшов шлях від підсобника на будівництві до заступника директора Усть-Кутської нафтобази в Іркутській області.

Закінчив індустріальний інститут.

Повернувся на Україну у 1987 році.

З того часу працював на різних посадах у Володарці.

У 2000 році працював заступником начальника транспортного управління Державного Управління Справами.

Згодом зайнявся агробізнесом.

Створив майже 50 робочих місць, оновив фрази об’єкти місцевої інфраструктури.

Мають з дружиною двох дітей і онуку.

17.04.2019
06:03
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top