Главные новости

Екс-регіонали досі при владі: хто керує Держгеонадрами

Державна служба геології та надр України не має повноцінного керівника з 2015 року. Дотепер службою керували «виконуючі обов’язки» Олег Кирилюк та Микола Фощій, яких у 2017 незаконно призначили на ці посади.

Тільки 2 роки тому суд скасував результати конкурсу, на якому їх розібрали першим заступником і заступником голови Держгеонадр.

Згадаймо події недалекого минулого. Миколу Фощія, якого у вересні спіймали на хабарі за сприяння отримання ліцензії на видобуток корисних копалин, Кабмін відсторонив з посади ще у грудні.

Олег Кирилюк, т. в. о. голови цієї служби, одіозний чиновник, який, прийшовши до влади, чи не одразу видав 16 ліцензій на видобуток газу на Полтавщині скандальній компанії «Голден Деррік» російського олігарха Павлу Фуксу.

І от у грудні Сьомий апеляційний адміністративний суд у м. Вінниця виніс рішення скасувати результати конкурсу, на якому Кирилюка та Фощія було обрано першого заступника і заступника голови Держгеонадр. Надворі лютий 2019-го.

З моменту постанови суду минуло більше місяця, а Кирилюк та Фощій продовжують незаконно керувати службою.

Чому суд визнав конкурс незаконним? Виявили низку грубих порушень під час його проведення, а Комісія з питань вищого корпусу держслужби не виконала ту функцію, що вімагає від неї законодавство як від суб’єкта владних повноважень.

По-перше, учасники конкурсу користувались телефонами, фотографували монітор із завданням та надсилали повідомлення. Більше того, члени комісії, а також представник державного органу, в якому оголошено конкурс, були відсутніми в аудиторіях під час голосування.

Що цікаво, незважаючи на свою відсутність, високі балі певним кандидатам вони поставили. Яким чином здійснювалось їхнє оцінювання? Нагадаю, що засідання конкурсної комісії є правомочним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її членів.

Окрім цього, під час розв’язків язання ситуативних завдань деякі претенденти мали змогу виходити з аудиторії.

«Оцінивши вищезазначені обставини та докази у їх сукупності, що відповідно до ст. 86 КАС України, судова колегія вважає, що конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної служби геології та надр України відбувся без дотримання принципів прозорості, об’єднання єктивності, рівності доступу до державної служби та із суттєвими порушеннями умов його проведення», – йдеться у постанові суду.

Судді також проаналізували низку відео, які знімалися комісією, громадськими організаціями і представниками «Радіо Свобода» під час конкурсу на заступників голови Держгеонадр. Записи чітко свідчать, що комісія була політично заангажована.

Візьмемо до прикладу кадрі, де Микола Фощій відверто розповідав про кримінальні справи проти нього під час співбесіди, чи говорити про життя, а не про роботу.

Всі ці фактори свідчать про одне – конкурс був проведений не у чіткій відповідності до закону, отже Кирилюка та Фощія розібрали керівниками служби незаконно.

Суд скасував рішення Комісії з питань вищого корпусу державної служби на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної служби геології та надр. Постанова суду набрала законної сили з дати її прийняття, а саме 27 грудня 2018 року.

«Недолюстровані» чиновники часів злочинної влади

Згадаємо довгий корупційний шлейф обох чиновники, які тимчасово виконують обов’язки заступників Держгеонадр. Олег Кирилюк, колишній скандальний регіонал, екс-керівник Житомирської Державної архітектурно-будівельна інспекції (ДАБІ).

На тій посаді він неодноразово виносив рішення, які згодом були оскаржені в судах, адже його визнавали дії неправомірними.

У 2014 році губернатор Житомирщини Сидір Кізін хотів прилаштувати товариша на посаду керівника територіального управління Держгірпромнагляду у Житомирській області, проте місцеві активісти влаштували протест та не дозволили цього.

Коли Кирилюк подавався на заступника голови Держгеокадастру, бізнесмени Житомира побоювались, що екс-регіонал поставити їх на «лічильник». А місцеві активісти «Автомайдану» надсилали листа Гройсману, де вказували, що Кирилюк має бути люстрований, а не призначений на високу посаду.

У цьому ж листі вказувалось, що Кирилюк довів до банкрутства ВАТ «Червоненський цукровик», наймав «тітушок», яких нацьковував на борців із скандальним будівництвом «АТБ» у Житомирі.

Яких наслідків можна очікувати від такого чиновника на керівній посаді? Свою роботу керівником Держгеонадр, Крилюк розпочав з неменш гучних скандалів.

У 2017 році він видав 16 ліцензій на видобуток газу на Полтавщині компанії російського олігарха Павла Фукса «Іст Юроуп Петролеум».

Що найабсурдніше, стратегічні ліцензії на видобуток газу бачилися російській фірмі тоді, коли «Укргазвидобування» та низка інших великих українських компаній не могла домогтися продовження дії власних ліцензій на видобуток газу. Проблема з видючою ліцензій продовжується дотепер.

За даними інформаційно-аналітичної системи YouControl, «Іст Юроуп Петролеум» витворили на базі компанії компанії «Голден Деррік». У 2011 році останній на позаконкурсній основі було видано більше 20 спецдозволів на користування надрами.

«Голден Деррік» була позбавлена спеціальніх дозволів в 2014 році. Проте, після судових оскаржень у 2016-2017 роках компанія повернула собі право на розробка газових родовищ.

У 2018 році державна компанія НАК «Надра України» відмовилася від своєї частки в статутному капіталу «Іст Юроуп Петролеум» на користь структур наближених до Павла Фукса.

Довгу корупційну та злочину біографію має заступник голови Держгеонадр Микола Фощій. Фощія, за 10 днів до рішення суду відсторонили від роботи, ймовірно через скандал щодо отримання хабара у розмірі трьох тисяч доларів у вересні минулого року

Раніше одіозний чиновник працював гендиректором ДП «Південукргеологія», і був звільнений після того, як аудитор виявивши нераціональне використання підприємством держкоштів, багатомільйонні заборгованості з виплати зарплат працівникам та доведення підприємства до банкрутства.

Більше того, Фощія звинуватили у порушенні антикорупційного законодавства та у низці інших злочинів – таким чином скандальний чиновник став фігурувати у кримінальних провадженнях, у яких досі триває розслідування.

Як реагуватиме Кабмін

Суд підтвердив відповідним судовим рішенням незаконність конкурсу, на якому розібрали Кирилюка та Фощія. Логічне питання полягає у тому, чи є законними рішення, які видавали ці чиновники протягом останніх двох років?

Уряд був учасником цього судового процесу щодо Кирилюка та Фощія. Чи буде Кабмін реагувати на вказане судове рішення та оголошувати повторний конкурс? Тепер рішення за урядом.

«>

21.02.2019
10:57
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top