Новини Корупції

Екологічна катастрофа на Київщині: «піщана королева» Лариса Ільєнко знищує природу області

Екологічна катастрофа на Київщині: «піщана королева» Лариса Ільєнко знищує природу області 28.02.2019

Інформація про те, що депутат Обухівської райради, гендиректор ПАТ «АТЕК» Лариса Ільєнко стоїть за незаконним видобутком піску і вивезенням чорнозему в Обухівському районі, давно відома, пише Антикор.

ЗМІ неодноразово публікували дані від активістів та правоохоронців про те, що природні багатства розкрадаються, а природа знищується. Пані Іллєнко навіть отримала прізвисько – «піщана королева». І якщо у когось із жителів Обухівського району запитати, чи знають вони кого називають «піщаної королевою», — ті не замислюючись назвуть ім’я та прізвище і розкажуть про діяльність пані Іллєнко. Але знати і довести – різні речі. Саме тому незаконний видобуток піску триває.

Згідно з даними, тільки в одному Обухівському районі від незаконного видобутку піску завдано збитків на десятки мільйонів гривень. Але йдеться лише про збитки, офіційно посчитанном по кримінальних проваджень про незаконний видобуток піску, які відкриті роком-двома раніше. Насправді ж цей збиток може налічувати сотні мільйонів.

І справа не тільки в тому, що розкрадається й розпродається власність народу України – надра. Адже намив піску або розробка кар’єра – це шкода для природи. Природно, коли цим займаються законно, професійно, з відновними роботами – це одне. А коли по-варварськи, заради власного збагачення, а «після нас хоч потоп» — зовсім інша справа.

Якщо говорити про незаконний видобуток піску «під крилом» Лариси Іллєнко в Обухівському районі, то в першу чергу треба говорити і про те унікальний ландшафт, природних зонах і історичних місцях, які просто зникають від такої діяльності.

Що стосується природи, то тут все більш-менш очевидно: щоб дістатися до піску, потрібно зняти чорнозем (який, до речі, теж незаконно продають), або намити цей пісок з Дніпра, поглибивши русло, знищивши ареали проживання річкової флори та фауни. Як порахувати цей збиток?

Але є і ще один вектор. У всьому світі знають, що Обухівський район – це колиска Трипільської цивилизаии – унікального історичного явища. На сьогоднішній день археологи тільки починають систематично відшукувати поселення трипільців. А адже це культурна спадщина теж знищується – розмиваються і раскапываются культурні шари, а ті історичні артефакти, які могли б стати надбанням України і привести до нових наукових відкриттів – йдуть назавжди. Історична культурна гордість України потрапляє під ковші екскаваторів.

Так, кримінальні провадження за фактом незаконного видобутку піску в відношенні фірм, афілійованих пані Іллєнко – це спроба навести порядок. Але адже кар’єри з незаконного видобутку піску існують не тільки в Обухівському районі. В Київській області – величезна кількість таких місць – від Вишгорода і Бородянки до кордону з Житомирською областю, від того ж Обухова до кордонів з Черкаською областю. І навіть якщо гіпотетично правоохоронцям вдасться закрити один-два незаконних кар’єра, то пані Іллєнко не складе особливої праці перегнати техніку в інше місце. А поступово, крок за кроком, захопити весь ринок незаконного видобутку піску у всій Київській області. Тим більше, що, за даними ЗМІ, у пані Іллєнко є дуже хороші зв’язки в СБУ. А значить – вплив на правоохоронну систему. А почнеться саме з Обухова. Адже не дарма Лариса Ільєнко веде запеклу політичну боротьбу за крісло глави майбутньої об’єднаної Обухівської територіальної громади.

Так у скільки можна оцінити шкоду, що завдана незаконним видобутком піску під «дахом» Лариси Іллєнка? 40 мільйонів? 400 мільйонів? Чотири мільярди? Збиток можна обчислювати лише в грошовому еквіваленті. Корупція хоч і вимірюється у грошовому еквіваленті, але знищує набагато більше.

Руслан Якушев

Екологічна катастрофа на Київщині: «піщана королева» Лариса Ільєнко знищує природу області оновлено: Лютий 28, 2019 автором: Redactor
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top