Главные новости

Два мільйони бідних пенсіонерів в Україні і далі будуть отримувати копійки – економіст

В Україні найбільш бідні пенсіонери від пенсійної реформи не отримали нічого. Вони і далі будуть отримувати копійки.

Про це в ефірі програми «Право на голос» на ГолосТV повідомив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

У 2018 році індексації пенсій не було, 2019 і в наступні роки кожен рік буде проходити індексація пенсій незалежно від персоналій на політичному Олімпі, зазначив О. Пендзин.

«Кожна пенсія при індексації в 2019 році має зрости на 18-19%. Індексація пенсій має відбутися відповідно до законодавства, прийнятому в 2017 році», — підкреслив економіст.

О. Пендзин звернув увагу на те, що в Україні є певна категорія людей, які від пенсійної реформи не отримали нічого. У них високий стаж роботи і була дуже низька заробітна плата. У таких людей залишилася мінімальна пенсія. Це фактично близько 2 млн пенсіонерів.

За словами економіста, митний збір від розмитнення автомобілів на європейських номерах був спрямований на пенсії людям з мінімальною пенсією. Небезпека в тому, що це разові пенсії і разовий ефект. У самій формулі нарахування пенсій нічого не зміниться. Ці люди отримають зараз мінімальну доплату до своїх пенсій. Ця категорія людей повинна бути захищена не в разовому плані, а в законодавчому плані, щоб усунути цю соціальну несправедливість.

«Ситуація унікальна в тому, що це разова виплата від розмитнення «евроблях» людям з мінімальною пенсією. Просто цим людям дали зараз додаткові гроші. Це реально бідні люди, які живуть на копійки. Це люди і далі можуть отримувати копійки», — заявив О. Пендзин.

Економіст також зазначив, що мінус уряду в тому, що з 1 січня повинна була початися накопичувальна система, але вона не почалася. Реформа зупинилася, ніяких змін у законодавство в 2019 році внесено не буде. Це буде величезний головний біль наступного парламенту. Бідні пенсіонери з мінімальними пенсіями будуть страждати і далі — за будь-якої індексації пенсій.

«>

26.02.2019
17:53
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top