Главные новости

Довірена особа Порошенко на Одещині Паращенко позичив 73,5 млн грн у своїх фірм

Серед довірених осіб кандидата у Президенти Петра Порошенка в Одеській області п’ятеро депутатів місцевих рад.

Депутат Одеської облради Сергія Паращенко нещодавно призначили першим заступником голови Одеської ОДА. Згідно з його декларацією, у нього загубилися 73,5 мільйона гривень. У минулому році місцеві фермери звинувачували Паращенко у рейдерстві. Його фірми пов’язують з батьком народного депутата Олексія Гончаренка. Одна з них називається «Агрофірма Росія-Південь».

В Одеській області кандидат у президенти Петро Порошенко обрав довірених осіб у всіх 11 виборчих округах, повідомляє Чесно.

В Малиновському районі Одеси Порошенко довірився відомому художникові, директор Одеського художнього музею Олександру Ройтбурду. Його призначення на цю посаду супроводжувалося скандалом: депутати від «Опозиційного блоку» були проти. На сторінці Ройтбурда в соціальній мережі Facebook протягом березня немає жодної згадки про Петра Порошенка.

Серед довірених осіб Порошенко в Одеській області є два депутата Одеської міської ради – Тетяна Малихіна та Едуард Стась .

Малихіна є головним лікарем ДП “Клінічний санаторій ім. Горького» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» в Одесі. Вона відповідає за виборчий процес в Київському районі міста. Вести депутатську діяльність їй допомагають чоловік Ігор Малихін і син Денис. Вони є її офіційними помічниками.

В лютому 2014 привезені «титушки» бітами побили активістів і журналістів під час мирного мітингу під будівлею Одеської ОДА. Частина з них мешкала і ховалася в санаторії ім. Горького, яким керувала Тетяна Малихіна. Про це писали журналісти “Думська.немає».

У 2016 році Едуард Стась входив у п’ятірку найбагатших депутатів Одеської міськради. Про це повідомляв Громадський рух ЧЕСНО. Кандидат у президенти Порошенко доручив депутату Стась представляти його інтереси в Приморському районі Одеси.

Член виконкому Одеської міської ради Михайло Шмушкович відповідає за Суворовський та Малиновський райони Одеси. В 2010 році було обрано до Одеської облради від «Партії регіонів». До 20 лютого 2014 р. він був її членом, вийшовши з партії тільки після втечі Януковича. З грудня 2014 до листопада 2015 був головою Одеської обласної ради.

Шмушкович є заступником керівника громадської організації «Якість життя», яку очолює екс-«регіонал» Олексій Гончаренко.

Ще троє депутатів Одеської обласної ради представляють Порошенко, а саме у 138, 139 і 142 виборчих округах.

В Ананьївському, Березівському, Іванівському, Любашівському, Миколаївському, Ширяєвському районах (округ №138) чинний Президент довіряє депутату Анатолію Артеменко.

У місті Южне, частина Суворовського району Одеси, Великомихайлівському, Захаровском, Роздільнянського району та частини Біляївського району довіреною особою Порошенко є депутат Микола Дерев’янко. Його пов’язують з нардепом, членом партії «Відродження» Олександром Пресманом. У 2017 р. субвенції, надані Одеської обюласти за поданням Пресмана, освоювала фірма, яка належала саме Дерев’янко. Про це писало Громадський рух ЧЕСНО.

Депутат Одеської облради Сергій Паращенко буде спостерігати за виборами в місті Арциз, Арцизькому, Саратському, Тарутинському та частинах Болградського та Кілійського районів Одеської області. 11 березня політика призначили першим заступником голови Одеської ОДА Максима Степанова.

Паращенко є власником декількох сільськогосподарських фірм, в яких, згідно з його декларацією, в останні роки постійно бере позику десятки мільйонів гривень. Ось тільки у витратах ці позички не відображаються. Довірена особа Порошенко нічого надто дорогого не купує, на банківські рахунки ці гроші не кладе, готівкою не зберігає, третім особам не займає, тому протягом двох років у Сергія Паращенко «зникли» 73,5 мільйона гривень.

На кінець 2016 року у своїй декларації він зазначав , що позичив у підприємств, бенефіціаром яких він є, 37,44 мільйона гривень.

До кінця 2017 року, згідно з декларацією, його борг зріс у 2,7 рази і склав 101 000 000 гривень. А на кінець 2018 р. сума позикових коштів склала вже 110 000 000 гривень.

Отже, якщо припустити, що Паращенко приймав нові позики і повертав попередні, то з різниці між позиковими грошима і відданим боргом на руках у заступника губернатора в кінці 2017 повинно залишитися 63,9 мільйона, а в кінці 2018 – 9,6 мільйона гривень .

Все б нічого, але, відповідно до декларації, Сергій Паращенко заборгував гроші в останні дні грудня, тому навіть теоретично не міг би витратити їх на харчування чи розваги. Великі суми повинні бути задекларовані або як витрати, або як готівка, кількість якої у депутата, навпаки, щороку зменшується.

Заощадження Паращенко згідно з його деклараціями

За наданими нам номером дівчина, яка назвалася помічницею Інною, повідомила, що Сергій Паращенко не зможе відповісти, тому що його немає. Декларацію депутата заповнювала вона разом з юристом підприємства, який в свою чергу сказав, що письмову відповідь вони дадуть лише на офіційний запит від журналістів. Активісти намагалися зв’язатися з депутатом Паращенко, який є довіреною особою Петра Порошенка. Але за телефоном, вказаним на сайті Одеської облради, нам відповіли, що це не номер депутата, і направили у фірму «Бургуджи».

У минулому році підприємці Подільського району Одеської області звинувачували Сергія Паращенко в рейдерських захопленнях врожаю і землі і навіть опублікували відео, де техніка сільгосппідприємства «Дружба народів» переорює засіяне пшеницею поле. Про це писали місцеві ЗМІ.

За даними аналітичної системи YouControl, 25% СВК «Дружба народів» належить самому Паращенко, ще 25% – його синові.

Згідно інформації YouControl, підприємство «Дружба народів» належить до групи компаній Олексія Костусєва, екс-мера Одеси, екс-голови Антимонопольного комітету України, отця Олексія Гончаренка.

Свого часу Сергій Паращенко був співзасновником сільськогосподарського кооперативу під назвою «Росія». Директор цього підприємства підробляв рішення загальних зборів і брав мільйонні кредити з 2006 до 2010 року. У 2011 компанію реорганізували. Про це йдеться в постанові Верховного Суду від червня 2018 року.

Ще одним співзасновником СГК «Росія» до 2011 року був Михайло Попов, який представляє Порошенко в місті Татарбунари та Білгород-Дністровському, а також у Білгород-Дністровському, Татарбунарському, частини Кілійського районів.

У місті Подольськ, Балтської міської об’єднаної територіальної громади, Балтському, Кодимському, Окнянском, Подільському, Савранському районах довіреною особою чинного Президента є Василь Шипитко.

Олександра Корчинська відповідає за Біляївської міську об’єднану територіальну громаду, міста Теплодар, Чорноморськ, Овідіопольський та частина Біляївського районів. Вона є засновницею та керівником благодійного фонду «Милосердя Біляївщини».

Валентин Чимшир представляє кандидата в Президенти Порошенко в місті Ізмаїл, Ізмаїльському, Ренійському та частини Болградського районів. Він є директором Дунайського інституту Національного університету «Одеська морська академія».

«>

08.04.2019
19:19
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top