Главные новости

«Доведеться знову бити Запоребрик по носі»: Росія готується до реваншу в ПАРЄ

Найближчим часом Росія з допомогою своїх лобістів у ПАРЄ зробить нову спробу повернути в Асамблею і прийняття рішень про ослаблення антиросійських санкцій. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє нардеп Борислав Береза.

За його словами, план країни полягає в тому, щоб 28 лютого обговорити на президентському комітеті наступні теми:

Поглиблення діалогу між ПАРЄ і КМРЄ; реформа моніторингової системи СЕ; спільні дії КМРЄ і ПАРЄ у разі порушення державою-членом зобов’язань; фінансова криза.

На думку Берези, в одному з пунктів порядку мова йде про реформу механізму прийняття санкцій, використовуваного для антиросійських обмежень.

Росіяни розраховують у березні повернутися до доповіді бельгійця Петри Де Суттер про ослаблення дії санкцій ПАРЄ проти РФ.

Наступним кроком лобістів російських інтересів асамблеї має стати винесення на обговорення в квітні доповіді Тіні Коксу «Про майбутнє Європи». Мета – спрощення внесення змін до статуту РЄ, дозвіл розгляду повноважень ПАРЄ не виключно у січні, а протягом всього року. Паралельне вживання одного і того ж рішення стане можливим в КМРЄ і ПАРЄ.

У травні міністри КМРЄ підтримають цю ідею і зберуть екстраординарну сесію ПАРЄ і приймуть відповідне рішення. А в червні за підтримки Ягланда подасть повноваження і проголосують за генсека.

В підсумку, стверджує Береза, Росія, проігнорувавши всі резолюції ПАРЄ і продовжуючи агресію проти України, отримає можливість повернутися в асамблею.

Однак у РФ і її лобістів є дві обставини, здатних перешкодити цій струнко збудованої конструкції. По-перше, невідомо, як усунути з описаних процесів українську делегацію. Залишається тільки сподіватися, що через президентських виборів українці або не приїдуть взагалі або приїдуть малим складом. По-друге, у РФ і її прихильників в асамблеї немає більшості, бо їм знову-таки важлива українська пасивність.

«Так що в квітні, замість спокійної сесії ПАРЄ, нашу делегацію чекає напружена робота. І сподіваюся, що результат буде такий же, як і всі 4 з половиною роки до цього. Доведеться нам знову Запоребрик бити по носі», — резюмував Борислав Береза.

Нагадаємо, 24 січня минулого року комітет ПАРЄ схвалила всі поправки в резолюцію по ситуації в Азовському морі і Керченській протоці, зокрема погодив статус українських моряків, захоплених Росією, як «військовополонені».

«>

24.02.2019
15:49
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top