Главные новости

Депутату Київради Сергію Кримчаку повідомили про другому підозру

Депутату Київської міської ради, екс-секретаря земельної комісії Сергію Кримчаку 25 лютого повідомлено про підозру у заволодінні шістьма земельними ділянками та незаконному збагаченні на 19,5 млн грн. Про це ЗМІ дізналися з повідомлення прес-служби Національного антикорупційного бюро.

Зазначається, що дії посадовця кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 3 і 4 ч. ст. 358 і ч. 1 ст. 368-2 Кримінального кодексу України.

У НАБУ додали, що також повідомлено про підозру його спільникові (з ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України).

За даними слідства, депутат Київради, займаючи посаду секретаря комісії Київради з питань земельних відносин, і маючи доступ до інформації про наявність в столиці вільної землі, протягом 2008-2014 років організував схему заволодіння шістьма земельними ділянками.

У бюро зазначили, що загальна вартість цих земель становить понад 2,5 млн грн.

“Як з’ясували слідчі, до реалізації корупційної схеми посадовець залучив свого родича. Той за дорученням депутата шукав осіб, на яких можна приватизувати земельні ділянки в Голосіївському районі р. Києва, що перебувають у комунальній власності», – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що після того, як перелік таких осіб був готовий, чиновник власним листом ініціював включення питання про виділення їм землі до порядку денного Комісії.

«Згодом, на сесії Київради, ініціатор разом з іншими депутатами голосував за ухвалення відповідного рішення», – додали в НАБУ.

Повідомляється, що в результаті шість земельних ділянок загальною площею 0,47 га виділено заздалегідь певним особам, які про це навіть не здогадувалися.

Детективи встановили, що набуття землі у власність оформлялося за підробленими документами.

“Зазначені факти – другий епізод із заволодінням земельними ділянками в столиці при ймовірному участю екс-секретаря Комісії, розслідують детективи НАБУ. Раніше, у вересні 2017 року, чиновника звинувачують у заволодінні трьома ділянками у столиці загальною площею 0,26 га», – заявили в антикорупційному бюро.

Крім того повідомляється, що вісім місяців потому детективи Національного бюро завершили розслідування, а прокурори САП направили обвинувальний акт у Шевченківський райсуд суд Києва.

Крім того, детективи НАБУ встановили, що в 2015-2016 роках депутат Київради придбав у власність і передав активи на загальну суму 19,5 млн грн, законність підстав набуття яких не підтверджена доказами.

«Частина цієї суми витрачена на придбання позашляховика класу «люкс», який знаходиться у користуванні депутата, решта – інвестовані в корпоративні права та нерухомість, які приносять прибуток підозрюваному екс-чиновника Київради», – сказано в повідомленні.

«>

25.02.2019
17:50
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top