Главные новости

Австрія знайшла 30 підозрюваних у відмиванні викрадених з українських банків грошей

Набирає обертів розслідування відмивання сотень мільйонів доларів, виведених з українських банків через Австрію в офшори. У справі вже 30 підозрюваних.

Антикорупційна прокуратура Австрії розслідує кримінальну справу за підозрою у відмиванні грошей через Meinl Bank з 2016 року. Мова йде про приватне австрійський банк середнього розміру, який спеціалізується, в основному, на управлінні активами та фондовий менеджменті. «Слідство ведеться проти 30 фізичних осіб і одного об’єднання», — повідомили DW у прокуратурі. Імена підозрюваних у відомстві не називають, проте відомо, що серед них є і громадяни України.

Гроші з банків-банкрутів

У кримінальному провадженні йдеться про зникнення грошей з кореспондентських рахунків українських банків в Австрії. За даними Фонду гарантування вкладів, з кореспондентських рахунків у Meinl Bank було незаконно виведено 385 млн доларів і 75 млн євро. Ці гроші були направлені за вказівкою власників або топ-менеджменту банків-банкрутів в офшори в 2014-2015 роках — як правило, в останній момент перед введенням в проблемні банки тимчасової адміністрації. Таким чином, було вкрадено гроші українських вкладників, більшість яких після банкрутства банків залишилися ні з чим.

За інформацією українського Фонду гарантування вкладів, зокрема, через Meinl Bank вивели 38 млн доларів з «Південкомбанку», 40 млн доларів з «Терра Банку», 39,5 млн доларів з «Віейбі Банку», 62 млн євро «Міського комерційного банку» і 44 млн доларів банку «Київська Русь».

Схема виведення грошей проста: банк в Австрії за вказівкою власника українського банку видає кредити підконтрольним українцю офшорним компаніям. Запорукою цих кредитів стають кошти на кореспондентських рахунках українського банку в іноземному банку, який надає кредит — наприклад, Meinl Bank. Зрештою, кредит не повертається і «гарантійні» кошти з коррахунку перераховуються іншої офшорної компанії в рахунок погашення позики. Такого роду операції на банківському жаргоні називаються «операції back-to-back». Вони самі по собі не є незаконними, однак часто їх використовують для відмивання коштів.

Розслідування у Ліхтенштейні

Як повідомили у Фонді гарантування вкладів, протягом 2014-2015 років з допомогою такої «схеми» з українських банків було виведено всього 846 млн доларів і 75 млн євро. До списання грошей таким чином напередодні введення тимчасової адміністрації вдалися власники 14 українських банків. Крім Австрії, розслідування за підозрою у відмиванні грошей українськими банками, здійснюються і в Ліхтенштейні, підтвердив генеральний прокурор цієї країни.

Гроші виводилися, за даними Фонду гарантування вкладів, через Bank Frick and Co. Зокрема, 25 млн доларів банку «Національний кредит», 59 млн доларів з банку «Фінанси та Кредит» і 115 млн доларів з «Дельта Банку» Миколи Лагуна. Банк Лагуна провів в загальній складності найбільш масштабні операції з використанням кореспондентських рахунків за схемою back-to-back. Крім грошей, виведених через Ліхтенштейн, з «Дельта Банку» було виведено 99 млн доларів через австрійський Meinl Bank і майже 184 млн доларів через East-West United S. A в Люксембурзі.

За законом, власники банків своїм майном несуть відповідальність за нанесення банкам збитків. Враховуючи це, Фонд гарантування вкладів готує конкурс, в ході якого будуть визначені іноземні юридичні компанії для розшуку активів власників збанкрутілих банків по всьому світу і представлення інтересів фонду в іноземних судах та міжнародних арбітражах.

«>

22.02.2019
10:01
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top